Wpis z mikrobloga

Help, zapłacze się chyba. Nie sądziłam, że mi tak mocno zlapie ten szary kolor :( miałam już taki brzydki rozjaśniony blond i liczyłam na to, że zrobi się lekko srebrny. A wyszło gówno. Jest bardziej szary niż na tym zdjęciu. Powiedzcie mi tylko czy to się jeszcze zmyje? przed nałożeniem farby jeszcze rozjaśniałam włosy. Szampon przeciwłupieżowy pomoże czy już pozostało mi tylko rozjaśnienie? ()
#wlosy #pytanie #rozowepaski
Pobierz Xwolf66 - Help, zapłacze się chyba. Nie sądziłam, że mi tak mocno zlapie ten szary ko...
źródło: comment_1624295002mkktgJyLOyxDAoSUoCI7qy.jpg
  • 131
@Xwolf66 mam szare włosy i chciałabym, żeby ten kolor się tak trzymał, tak jak ty to sobie wyobrażasz xd ogólnie jak chcesz podam przepis na miksturę ,po której ci diametralnie zejdzie kolor, ale włosy ci się wtedy trochę wysuszą, więc uważam, że wystarczy ci sam szampon przeciwłupieżowy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Xwolf66: W farbach zimny odcień (taki jak twój szary) uzyskuje się niebieskim pigmentem. Niebieski pigment ma to do siebie że jego cząsteczki są bardzo małe i szybko się wypłukują, stąd żeby utrzymać zimny odcień najczęściej trzeba co 2-3 tygodnie dodawać pigment fioletowym szamponem. Jeżeli nie będziesz tego robić to za jakieś 2 tygodnie powinnaś mieć bardziej ciepły odcień bez tego szarego.
Natomiast widać że włosy nierówno łapią ci farbę, pewnie przez
@Xwolf66: Ja bym na Twoim miejscu spróbowała teraz jakiejś różowej płukanki i będzie spoko kolor. Jak nie chcesz tak no to blond farba i jak chcesz srebrny połysk to kup sobie szarą płukankę, a nie farbę xD
@Xwolf66: Nie wiem czemu przeżywasz. Przecież farbowane na szaro/srebrno/siwo włosy schodzą BARDZO szybko. Wiele dziewczyn chciałoby takiego rodzaju kolor utrzymać, ale on zostaje tylko do kilku myć. Potem muszą albo farbować jeszcze raz albo używać płukanek lub specjalnych szamponów.

Zejdzie raz-dwa.
@Xwolf66: Mieć fefnaście lat i malować włosy, żeby potem na stare lata sobie przeszczepiać nad czoło łoniaki...

Głupia moda przyszła na to, że młoda dziewczyna sobie niszczy nieodwracalnie zdrowe włosy chemią.

Zobaczysz na stare lata jak będziesz płakać