Wpis z mikrobloga

@mam_odwage_nic_nie_osiagnac: Jedyna spólkę która miałem i sprzedałem to SIMPLE, kupiłem po 10zł z groszami, sprzedałem po 12,90 zaraz jak wykupili tam ponad 90%
Tak to tylko kupuje, teraz na przykład zbieram sobie ORLEN żeby mieć 50 papiera i karte rabatową, żeby sobie odrobić zakup na stacji dodatkowo poza zwrotem z PITu.
Cały portfel docelowo ma być long term + dywidendy mają robić hajs.
  • Odpowiedz
@fjord: Uważam, że urośnie prędzej czy później, szkoda mi realizować strate xD Mocno się zrestrukturyzowali.
A horyzont czasowy mam 34 lata jeszcze, żeby mi się opłaciło wypłacić, więc trzymam xD
  • Odpowiedz
Grosze zapłaciłem tam za prowizje biorąc pod uwage ile czasu tam jestem.


@InformacjaPrawdziwaI:
masz normalną prowizję tzn. 0.39% minimum 5zł?

bo właśnie o to chodzi chyba w pytaniu o prowizje - kupując akcje za 300 zł i płacąc prowizję 5zł na starcie płacisz 1.67% prowizji - czyli musisz poczekać aż urośnie powiedzmy 3.33% żeby sprzedając wyjść na zero

w przeciwieństwie do sytuacji gdybyś zapłacił relatywnie .39% (paczka ok 1300zł ) to
  • Odpowiedz
@mam_odwage_nic_nie_osiagnac: A dzięki, zainteresuje, się, ale USA mam się zamiar za pare lat zainteresować dopiero bo jest imho pare takich spólek sensownych w Polsce jak widać po R22

@heniek_8
Kupuje paczki, żeby po 5zł płacić, wiem, że się nie opłaca, ale biorąc pod uwagę, że to IKZE i makler, to dużego wyboru spośród zaufanych marek nie ma.
  • Odpowiedz
@InformacjaPrawdziwaI: w 3 lata 100%? Jeśli tak to dosyć słabo patrząc na ostatni miesiąc choćby w USA albo rok wstecz w USA gdzie takie wyniki można było kręcić w jeden miesiąc. Mimo wszystko gratulacje
  • Odpowiedz
@Narmol: Więcej niż 100%, wpłaciłem 9,5k, 2,5k zwrotu z PIT dostałem, stan konta to koło 18k. No i troche ponad 2 lata a nie 3, kwiecien 2019 zacząłem.

Bawiąc się w granie jasne, można było wykręcić i 1000%, ja inwestuje fundamentalnie i długoterminowo. No i przede wszystkim w spólki dywidendowe.
  • Odpowiedz
@goferoo: To ikze, więc do 65 roku życia, cel to jak najbardziej się ochronić przed ZUSem - to jedno z wyjść poza walutami, kruszcami i tym podobnymi rzeczami.
Założenia mam takie:
- inwestować w spółki dywidendowe
- najlepiej takie spółki dywidendowe gdzie dużą część udziałów ma właściciel, bo wtedy zależy mu na robieniu zysku
- nie pchać w nic co ma udział właścicieli powyżej 60% - bo zaraz może polecieć jakiś
  • Odpowiedz
@kRz222: > xtb

Całkowicie odpada z mojej strategii inwestycyjnej, oni nie mają:
- nic innowacyjnego
- żadnego know how nieznanego przez innych
- caly zysk zalezy od ich cen i marketingu

Wystarczy, że wejdzie ktoś duży z zagranicy i ich nie ma.
  • Odpowiedz