Wpis z mikrobloga

@lukasz-lux rozumiem, że triggeruje Was gadanie, że kobiety w futbolu powinny zarabiać tyle samo. Tylko spójrzcie na to z innej strony. Na przykład, gdyby potraktować grę w kadrze jako robotę na państwowym etacie, bo w sumie tak jest, to powinny zarabiać tyle samo, bo czemu nie? Ale gra w klubie, to już co innego, bo tutaj już chodzi o popyt, czyli zainteresowanie meczami, które bez dwóch zdań jest większe w piłce nożnej
@lukasz-lux kobiecy futbol jest wolniejszy i wynika to między innymi z fizjologii. Druga część zdania to tylko i wyłącznie Twoja opinia, żaden fakt. Uzasadnij, dlaczego kobiety w kadrze mają zarabiać mniej niż mężczyźni? Dlaczego mężczyźni mają dostęp do najlepszych hoteli na zgrupowania, o czym nasze reprezentantki mogą pomarzyć? Ale uzasadnij sensownie i nie mów o atrakcyjności gry, bo to słaby argument jeżeli chodzi o męską reprezentację Polski w piłce nożnej.
@oczami_kuca masz rację. Z pewnością gdyby transmitowali mecze kobiet w otwartej telewizji, na głównym kanale, promowali tak, jak mecze reprezentacji mężczyzn, byłaby oglądana częściej. Ale nie oznacza to, że musi istnieć aż taka przepaść jeżeli chodzi o wynagrodzenia i nakłady na szkolenie. To jest moje zdanie, z którym oczywiście można się nie zgadzać.
@paruweczka To może pomyśl o piłce kobiet i mężczyzn jako o dwóch osobnych sportach, coś jak szachy i właśnie piłka nożna, który z tych sportów powinien być lepiej finansowany?
Wiadomo, że gdyby rozgrywki szachowe były transmitowane na żywo w TVP to miałyby trochę więcej kibiców, ale co to zmienia? Aktualnie szachy są mało popularne i na Krzysztofa Dudę powinno iść mniej pieniędzy niż na Lewandowskiego.
@paruweczka: a jak wygląda finansowanie reprezentacji? Skąd są pieniądze w budżecie pzpnu na kadrę? W jakim procencie męska i żeńska jest finansowana z budżetu pzpnu - środków własnych, a w jakim z wpływów z reklamowych, telewizyjnych, uefy/fify? Może jest tak, że męska repra to samograj, a w żeńską trzeba ładować kasę i jest z tego zero zwrotu?
Masz jakieś dane czy tylko snujesz domysły? Nie #!$%@? się, ale wiesz, chciałbym znać
@oczami_kuca można podchodzić do tematu i tak. Jednak przepaść jest stanowczo zbyt duża. Piłka nożna kobiet zyskuje na popularności, systemowe ograniczenia nie pomagają i są niesprawiedliwe. Poprawa sytuacji kobiet nie pogorszy sytuacji mężczyzn, spokojnie.
@Fidel1 chodzi o to, ze kobiety jada autobusem w dzien meczu, albo śpią w podrzędnym internacie. Mężczyźni, wiadomo. Nie mam na mysli totalnego zrownywania płac, bo to jest nielogiczne ekonomicznie na ten moment. Chodzi o to, żeby dazyc do poprawy sytuacji stopniowo. Jezeli pytasz o dane dotyczace finansow PZPN, to nie wiem czy to instytucja na tyle transparentna, zeby sie nimi sugerowac i tracic czas na ich analizę.
@paruweczka:

chodzi o to, ze kobiety jada autobusem w dzien meczu, albo śpią w podrzędnym internacie.

Zródło?

Nie mam na mysli totalnego zrownywania płac,

Na przykład, gdyby potraktować grę w kadrze jako robotę na państwowym etacie, bo w sumie tak jest, to powinny zarabiać tyle samo, bo czemu nie?

To się zdecyduj.

Jezeli pytasz o dane dotyczace finansow PZPN, to nie wiem czy to instytucja na tyle transparentna, zeby sie nimi
@paruweczka: a ja znam dziewczynę, która sędziuje ekstraklasę kobiet i mówi, że są na poziomie 3.ligi mężczyzn. Czyli czwarty poziom. Ekstraklasa to padają, a teraz gdzie jest czwarty poziom. Niszowe sporty nie są i nie będą dofinansowywane w gigantycznym stopniu, zwłaszcza w średniozamożnych kraju. Pompowanie kasy w piłkę kobiet jest ok, a czemu nie w reprezentację w cymbergaja albo bierki, finansowanie hobby kogokolwiek z budżetu jest śmieszne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@paruweczka: ale właśnie rzecz w tym, że kobiecą reprezentację też mało kto ogląda. Co za tym idzie, nie przynosi zysków, co za tym z kolei idzie - mają na wynagrodzenia mniej kasy. To chyba dosyć proste. Jeśli mam być szczery, nie jestem w stanie wymienić nazwiska choćby jednej naszej reprezentantki w nogę, tak samo pewnie 90% naszego społeczeństwa, albo nawet trochę więcej. Wydaje mi się nawet, że w świecie polskiego sportu
masz rację. Z pewnością gdyby transmitowali mecze kobiet w otwartej telewizji, na głównym kanale, promowali tak, jak mecze reprezentacji mężczyzn, byłaby oglądana częściej.


@paruweczka Chyba nigdy nie oglądałaś piłki kobieciej. To jest przepaść poziomu w porównaniu do męskiej. Ludzie chcą oglądać piłkę na poziomie, dlatego Wigry Suwałki mają mniejszą oglądalność niż Real Madryt. To po pierwsze.

Po drugie piłkę oglądają w przytłaczającej liczbie mężczyżni, a Ci - szczególnie chłopcy - wolą oglądać
@lukasz-lux kobiecy futbol jest wolniejszy i wynika to między innymi z fizjologii. Druga część zdania to tylko i wyłącznie Twoja opinia, żaden fakt. Uzasadnij, dlaczego kobiety w kadrze mają zarabiać mniej niż mężczyźni? Dlaczego mężczyźni mają dostęp do najlepszych hoteli na zgrupowania, o czym nasze reprezentantki mogą pomarzyć? Ale uzasadnij sensownie i nie mów o atrakcyjności gry, bo to słaby argument jeżeli chodzi o męską reprezentację Polski w piłce nożnej.


Przecież odpowiedzialaś
@Zefir_Zdobywca:

a ja znam dziewczynę, która sędziuje ekstraklasę kobiet i mówi, że są na poziomie 3.ligi mężczyzn.


Nie są, dowolna grupa półamatorska (np. mocno zaangażowana ekipa z orlika bez tatusiów z brzuchami, ewentualnie drużyna z A-klasy) grając na 100% swoich możliwości pewnie nie miałaby problemu ze zwycięstwem z kadrą polski kobiet.

Śmiem nawet zaryzykować, że to nie byłby porównywalny poziom.


Ale z resztą się zgadzam.
Na przykład, gdyby potraktować grę w kadrze jako robotę na państwowym etacie, bo w sumie tak jest, to powinny zarabiać tyle samo,


@paruweczka: Sprzątacz, sprzątaczka na państwowym etacie też powinna zarabiać tyle samo co np. premier?
To i to państwowa posada (ʘʘ)