Wpis z mikrobloga

@Fritzowski: to też, pamiętam jak jechałem w nocy rowerem na stacje po "prowiant studencki", gościu wybiegł z kamienicy z siekierą, rozejrzał się nerwowo, obił jakieś auto i szybko wrócił. Pewnie "somsiad" sobie nowego passata z Niemiec kupił^^
@Sekularyzacja: na Krochmalnej też :D
Prawdę mówiąc to nic nie znaczy że taki Głogów jest blisko S3 bo mimo wszystko zbyt daleko żeby ktoś tu się pofatygował. Lepszą lokalizację mają Polkowice (duża strefa, jedna obwodnica, druga już wybudowana tylko czeka na rondo), Lubin bo przy samej S3 i wylot na Legnicę, Jawor, znacznie bliżej do Wrocławia i A4. U nas dopóki nie powstanie obwodnica i drugi most nic się nie zmieni.
@Sekularyzacja: w Lubinie: brak atrakcji, #!$%@? galeria a żadnego supermarketu, niezbyt jest gdzie wyjść (jeden beach bar), brak prawdziwego rynku z kawiarniami, ogródkami piwnymi itp, wszystko porozrzucane po całym mieście, brak "serca" miasta w centrum, i przede wszystkim brak sensownej pracy i perspektyw rozwoju poza KGHM (lokalne januszeksy to dramat, wiem co mówię)
dodatkowo miasto jest zwyczajnie brzydkie, same bloki, znikome ilości ładnej architektury
mimo to nie zauważyłam żeby wszyscy uciekali,
@Sekularyzacja: to w Lubinie wg GUS też będzie ubywało mieszkańców, ale wynika to też z faktu, że dużo osób buduje domy i ucieka pod miasto. sporo osób zapewne wyjeżdża do Wrocławia, ale zostaje silna baza górników, którzy dla czternastek tu zostaną xD