Wpis z mikrobloga

TL;DR


Z zamiarem ulepszenia roweru na dojazdy do pracy i nie tylko nosiłem się poważnie już od stycznia. Napęd 1x7 jakkolwiek wygodny w obsłudze tak zaczął mi strasznie przeszkadzać na podjazdach oraz lekkim piachu w lesie.Przez parę miesięcy się miotałem pomiędzy ulepszeniem osprzętu, a konwersją na ebike mając na względzie wygodny dojazd do pracy.

Koniec końców zachęcony wpisem @derekperek122 https://www.wykop.pl/wpis/57758281/no-i-przeszczep-udany-ʖ-pacjent-triban-rc100-czuj/
oraz komentarzem w tym wpisie od @galonim uznałem, że a co tam raz się żyje XD i zacząłem gromadzić części. Lwią część kosztów stanowią klamkomanetki 3x7, które dostać okrutnie trudno. Ten egzemplarz szedł do mnie z Niemiec. Tak tak wiem, że w szosie to tylko 2 blaty, ale 50/34 jakoś do mnie nie przemawiało. Moooże kieeeedyś. Stanęło na 42/34/24.

Po wielu przeszkodach w końcu dziś pierwszy raz przejechałem się nim do i z pracy. Na razie trzeba pokory, bo muszę nauczyć się zmieniać biegi xDDD Trzeba czasu aby przestać myśleć aktywnie nad zmianą biegu. Ostatni raz na 3x7 jezdziłem dobre 15 lat temu. Jakiś stary noname góral. A tak to generalnie jaram się i nie mogę się doczekać długich tras.

Powiecie pewnie, że lepiej było kupić nowy rower, a stary sprzedać. Mam cały czas na uwadze jak ciężko dostać teraz nowe rowery. Plus uznałem, że użerać się z jakimiś mamełami, które będą mnie męczyć o jazdę testową, nie pojawiać się po umówieniu lub negocjować ostre zbicie ceny, nie mam ochoty to ulepszenie było jedyną drogą. Wolałem jak najmniej problemów.

Czy było warto? Pewnie nie xd Czy zrobiłbym to jeszcze raz? Pewnie tak chociaż czasem nadal mam myśli o jakimś fajnym silniczku i baterii na 100-150km trasy wraz z pedałowaniem.

Wymienione:
klamkomanetki
linki i pancerze
wkład supportu i korba
owijka

plus dołożona przednia przerzutka

#wykoptribanclub #pimpmytriban #triban #rower
Pobierz
źródło: comment_1624556335tShFFfRahEsW5x5GNYmFhD.jpg
  • 6
@BlackFoo: Idk. Może syndrom sztokholmski i kategoria myślenia: ok mam 7 biegów i wiem na 100%, który będzie teraz dobry do wrzucenia. A 3x7 to po pierwszym dniu myśli: hmmm czy nie krzyżuję łańcucha, hmmm którym się wrzucało niższy, a którym wyższy lub żonglowanie biegami spod świateł
@Mooty: O kurde! Elegancki Tribanek! (ʘʘ)

Wymiana klamkomanetek w tym rowerze i dodanie przedniej przerzutki to jest nawet więcej niż wystarczająco dla tego roweru. Obyś tylko na tym nie przestał i będziemy się ścigać w usprawnieniach roweru. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja idę w szosę to może u Ciebie doczekamy się jakiegoś Gravel Edition.

Klamkomanetki Microshifta? I co za przerzutka?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@derekperek122: Full Tourney. Klamkomanetki st-a073. Przednia przerzutka uniwersalna Tourney. Nie byłem pewny czy mi się to spodoba i czy w ogóle zepnie się wszystko ładnie razem. W przyszłości może Tiagra ( ͡ ͜ʖ ͡), bo widziałem na Ali za 1.7k komplet osprzętu. Ale zanim się na to zdecyduje to już pewnie kupię sobie drugi rower. Generalnie zaraz nie będzie nic oryginalnego. Sztyca była wymieniana na nową,
@Mooty: Wymiana opon na jakieś fajne zawijasy to dużo mniej na wadze. Polecam całym serduszkiem.
Jeżeli chodzi o klamkomanetki to ciekawe czy szybko Cię nie zacznie denerwować zmiana biegów (nie pozwala na zmianę w dolnym chwycie). Co do Tiagry to już osobna sprawa, z tego co widzę to chyba interesują Cię bardziej gravelowe tematy to może jakiś napęd 1x12 w przyszłości? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

U mnie
@derekperek122: Eeee tam. Biorąc pod uwagę, że w dolnym chwycie jeżdzę tylko jak mam długi odcinek w miarę prostej i płaskiej drogi przed sobą to nie powinno być problemu z biegami. Co do 1x12 właśnie kolega z pracy mnie przekonywał do wstawienia prostej kierownicy i osprzętu mtb, ale no co baranek to baranek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najfajniej byłoby mieć rower do wszystkiego heh. Opona gravel jest