Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Bounty: Wiem, że szkoda klawiatury, ale Trójca to wymysł ludzki, a nie nauka biblijna.

Jezus jest bogiem w tym znaczeniu, że jest istotą nadprzyrodzoną i ma moc i władzę.

Bóg Ojciec (Jahwe) nie jest równy Jezusowi. Doktryna Trójcy, w której Ojciec i Syn są równi, to w gruncie rzeczy bluźnierstwo przeciwko Ojcu.

A to, czemu doskonały archanioł dał się zabić ludziom, zamiast sobie żyć wiecznie jako człowiek, to już inna kwestia.
Wiem, że szkoda klawiatury, ale Trójca to wymysł ludzki, a nie nauka biblijna.


@ksetlak: czyli Kościół Katolicki kłamie, odszedł od prawdy a katolicy są heterykami?

A to, czemu doskonały archanioł dał się zabić ludziom, zamiast sobie żyć wiecznie jako człowiek, to już inna kwestia.


@ksetlak: czyli jezus był archaniołem? To jakaś nowa religia o której nie słyszałem

Jako ludzie nie mamy możliwości żyć wiecznie sami z siebie. Śmierć Jezusa nam
@movsd: Według nauk kościoła Jezus mógł uniknąc śmierci, Bóg mógł go uratować, ale poszedł na śmierć za grzechy ludzkości.

Jezus był bogiem czy jego synem?


@Bounty: Czyli jednak dodatkowe lekcje religii się przydadzą. Będziesz mógł te pytania zadać katechecie - ja, jak wspomniałem takim średnim katolikiem jestem.
@Bounty: No i dylemat - dodatkowe lekcje religii, czy dodatkowe lekcje nauki czytania ze zrozumieniem.

Ja wskazuję, że obrazek jest bez sensu. Jezus nie jest przykładem miłości jaką żydzi niosą światu, a tego, że kochac należy również żydów, mimo że bezlitośnie zabijają.
@Bounty: W uproszczeniu: spór o boskość Jezusa i jego stosunek względem Ojca trwał do czasów pogańskiego cesarza Konstantyna, który wziął biskupów rozproszonych gmin chrześcijańskich za łeb, na soborze stwierdził, że Syn i Ojciec są równi, bo było mu wszystko jedno, a nie potrzebował sporów w organizowanych przez siebie strukturach późniejszego kościoła katolickiego. Ducha świętego dodano jeszcze później.

O Jezusie powiedziano w Biblii, że "przybędzie z głosem archanielskim".

"Jakiś żyd"... W ogóle
@ksetlak:


wiem, że szkoda klawiatury, ale Trójca to wymysł ludzki, a nie nauka biblijna.

Jezus jest bogiem w tym znaczeniu, że jest istotą nadprzyrodzoną i ma moc i władzę.

Bóg Ojciec (Jahwe) nie jest równy Jezusowi. Doktryna Trójcy, w której Ojciec i Syn są równi, to w gruncie rzeczy bluźnierstwo przeciwko Ojcu.

A to, czemu doskonały archanioł dał się zabić ludziom, zamiast sobie żyć wiecznie jako człowiek, to już inna kwestia.
@WaveCreator: katolicy wierzą, że dobrowolne oddanie się niewinnego Jezusa na męczeńska śmierć, odkupiło ich winy i było znakiem największej miłości oraz poswiecenia. Rozumiem, że można nie lubić chrześcijaństwa, ale warto coś wiedzieć o sensie tej religii, zanim zacznie się ją szkalowac.