Wpis z mikrobloga

#webdev #wordpress #it #xampp

Dlaczego strona (WordPress) postawiona lokalnie na XAMPP'ie działa z takim samym opóźnieniem jakby stała na serwerze? Myślałem, że jeśli pliki znajdują się lokalnie to nie będzie opóźnień we wczytywaniu podstron. Chodzi o generowanie listy zapytań do bazy? Mam dysk SSD.
  • 5
  • Odpowiedz
@damianooo5: Ciesz się, że chodzi tak szybko jak na serwerze. Mogło być dużo wolniej. A co do czasu generowania się stron, to zobacz w ustawieniach czy masz APC lub jakiś inne cache opcode włączony.
  • Odpowiedz
A co do czasu generowania się stron, to zobacz w ustawieniach czy masz APC lub jakiś inne cache opcode włączony


@januzi: tzn. jak jest włączony, to generują się szybciej?
  • Odpowiedz
@damianooo5: Czas przesłania wygenerowanej już strony, nawet z plikami CSS i JS to nie są duże czasy, max kilkaset milisekund. Dlatego kluczowym może być wydajność PHP/bazy, która na serwerze faktycznie może być szybsza, szczególnie jak na localhoście masz nisko traktowany CPU. Ale jak wspominali niektórzy, czasem jakaś wtyczka robi zapytanie na zewnętrzny serwer i blokuje wszystko dopóki nie dostanie odpowiedzi. Miałem stronę której PHP wykonywało się 100ms, a prawie sekundę zajmowało
  • Odpowiedz