Wpis z mikrobloga

Mirki, doradźcie gdzie najlepiej szukać noclegu.
Wybieram się na ponad dwa tygodnie na dolny śląsk i interesują mnie te dwa rejony, które zaznaczyłem na mapie. Głównie zamierzam wędrować po górach, ale chciałbym też zobaczyć kilka zamków, małych miasteczek i ich atrakcji. W czerwonym obszarze interesuje mnie KPN polski i czeski, Świerardów, pewnie Karpacz i Szklarska, Rudawski PK, a jak stracę ochotę na wędrówki/nie dopisze pogoda, to może Jelenia Góra czy jakieś zwiedzanie Doliny Boru.
W żółtym nastawiam się na PK Sudety Wałbrzyskie, Góry Sowie, Stołowe, Broumovsko (nie tylko Skalne Miasto), Wałbrzych i generalnie okolice. W trzecim tygodniu pewnie zahaczę o Kłodzko i Lądek, ale tutaj to pewnie będę szukać noclegu w samym Lądku.
Interesuje mnie dobry dojazd na szlaki i względnie dobry do okolicznych miejscowości. Oprócz tego trochę ciszy i spokoju, więc Jelenia, Karpacz i Szklarska oraz Wałbrzych odpadają. Nie muszę mieć knajp pod nosem. Na podstawie doświadczeń szukam czegoś bardziej jak Jurgów, zamiast Zakopanego i Czrosztyn zamiast Szczawnicy. Będę samochodem, więc nie muszę polegać na transporcie zewnętrznym. Macie jakieś znane miejscowości/dobre noclegi? ( ͡ ͜ʖ ͡)
#podroze #dolnyslask #karkonosze #sudety #walbrzych #gory #trekking
WARKUTONU - Mirki, doradźcie gdzie najlepiej szukać noclegu. 
Wybieram się na ponad ...

źródło: comment_16248051078l5FDowP9M6IZxuvP6mr0E.jpg

Pobierz
  • 13
@WARKUTONU: a tak serio, jak chcesz ciszy, to poszukaj czegoś na zadupiach i tyle. W żółtym kółku wszystko na południe od W-cha będzie spoko. Sprawdź Agroturystyka Arkadia, myślę, że ci się spodoba
@Zapaczony niekoniecznie hotel, bardziej agroturystyka. W Wałbrzychu niby można wynająć mieszkanie na airbnb i to mnie trochę kusiło, ale chyba jednak wolę klimaty domów w górach z wynajem pokój+łazienka i dostęp do kuchni
@Zapaczony teraz to mnie zaimponowałeś ( ͡º ͜ʖ͡º) to wygląda świetnie, a cena w sumie bardzo fajna w porównaniu do stanu. Zadzwonię jutro i zapytam się jak z miejscami. Dzięki!
@Zapaczony zadupie zadupiu nierówne, a może Karpacz nie jest tak zły, jak znienawidzone przeze mnie Zakopane. Nie wiem, więc pytam xD Ale dzięki, zaraz sobie obczaje


Ja bym nie noclegował poza popularnymi miejscowościami bo stracisz czas na dojazdy do szlaku i powroty. W popularnych miejscowościach też można się ulokować gdzieś na obrzeżach gdzie jest względny spokój.
Np. W Kudowie-Zdroju mogę polecić apartamenty Antonio ul. Tadeusza Kościuszki 104 b, 57-350 Kudowa-Zdrój. Na obrzeżu