Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się żeby dorobiac na taxi w weekendy i piatku i inne wolne dni. Jestem w trakcie zmieniania samochodu, co polecacie?
Zastanawiam się nad toyota prius/ toyota prius +, bo z tego co czytalem jak założy sie gaz to wychodzi najlepiej pod względem ekonomicznym.
Ale w mojej okolicy i dalej nic nie ma ciekawego. Polecacie cos innego? Budżet to okolo do 40-50k chciałbym sie zamknąć. Licze na najbardziej ekonomiczny samochód plus jeszcze fajnie jakby wchodzil pod ubery/bolt comfort itp

#taxi #uber #motoryzacja #bolt #freenow #samochody #pytaniedoeksperta
  • 12
@prostymysliciel do hybrydy która i tak już mało pali, kwestią dyskusyjną jest dokładanie gazu, który w klasycznym samochodzie działa tak:
Odpalanie - chwilę czasu się nagrzeje - przełączanie na gaz.
A w hybrydzie?: Silnik uruchamia się i wyłącza co chwilę różnie zależnie od obciążenia i nawet na początku nie jest w stanie się nagrzać, a jak do tego dojdzie gaz, który ogólnie dla starszych japońców 10-20 lat jest destrukcyjny (delikatne głowice -niszczenie
@lubiep: Prius z gazem jak najbardziej jest udanym połączeniem. Trzeba tylko wiedzieć że 3 ma hydrauliczną regulację zaworów (w przeciwieństwie do dwójki) Oczywiście nie co porównywać w aucie które jest do użytku prywatnego (do 10k km rocznie) z użytkowaniem ekstremalnym (30, 40 i więcej tys km) Sądząc po tym, że na taksówkach/boltach/uberach widać coraz więcej Priusów i pochodnych hybryd do tego ze sporymi przebiegami może świadczyć o ich bezawaryjności. Dodałbym jeszcze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lubiep: Co do gazu. Tak, w aucie użytkowanym prywatnie nie ma sensu, ale jeśli auto jezdzi i ma zarabiać te kilka zł na 100 robi sporą różnicę i w kilka miesięcy może się uzbierać na wymianę silnika. Na gaz hybrydy przechodzą dosyć szybko, głównie przez to że silnik na poczatku chodzi przez jakiś czas pod obciążeniem ładując Baterię i się rozgrzewając. Potem już odpala się na gazie normalnie.

Sam p2 do
@LIBED Nie potrzeba mieć Priusa w gazie, co już brzmi mega śmiesznie, żeby przejeżdżać 700km na jednym baku. Mam Passata 2003 1.9tdi 130km od pół roku na Bolcie i robię elegancko 700km na jednym baku z włączoną klimatyzacją. Wiadomo czasem jest to 650, zależne od warunków na drodze i warunków pogodowych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@przeszczepix: Czyli robisz na około 55 litrach DIESLA 700 kilometrów? Taki samochód ma na siebie zarabiać i śmianie się z oszczędności średnio jest tu na miejscu, wiadomo jak można to nazwać. Sam prius na benzynie potrafi do rezerwy przejechać 950 kilometrów z bakiem 45 litrów (a nie 62). Jak dla mnie jazda w przewozach osób z spalaniem ok. 8 litrów tak drogiego jednak paliwa to wywalanie kasy w błoto, ale co