Wpis z mikrobloga

#laptopy kurcze, czy air m1 z 16GB pozamiatał rynek ultrabooków i mniejszych laptopów?
Od dłuższego czasu szukam laptopa dla siebie, aktualnie mam dwuletniego matebooka D14 i generalnie jestem zadowolony. Problem to przegrzewanie się i 8GB ramu.

Byłem praktycznie zdecydowany na przesiadkę na maka air m1 z 16GB ramu, ale trochę obawiam się zmiany na macos + od razu dokupiłbym iphone. Mega zaleta, to pasywne chłodzenie, możliwość rzucenia bez stresu lapka na łóżko, brzmi super.

Szukam jeszcze czegoś z Windowsem mniej-więcej w tym budżecie, matryca 14-16', 16GB ramu, długi czas pracy na baterii (niekoniecznie 8h), grafika integra, fajna matryca, wykonanie - no generalnie coś podchodzącego pod klasę biznes (np. XPS zdecydowanie za drogi).

Nowe GPU od Intela podobno strasznie się grzeje i hałasuje. Nie wiem jak z Ryzenami, tutaj dopiero zaczynam research i może ktoś z Was mi pomoże?

Najdłużej rozpatrywałem HP ProBook 450 G8 i7-1165G7
MSI Prestige 14Evo i7-1185G7
LG GRAM 16Z90P z Core i5-1135G7

Zastosowanie: biuro + mobilność, multimedia, internet, proste gry (hearthstone, football manager, cywilizacja 5 - te nowe APU od AMD mają tego plusa, że podobno całkiem nieźle sobie radzą i uruchomienie jakiejś nieco bardziej zaawansowanej graficznie gierki nie będzie problemem). Wymagania: jak najlepsze chłodzenie i cisza.

A może jednak brać tego maka?
  • 9
  • Odpowiedz
@Verv: o, dzięki. Wygląda na to, że za dużo materiałów w stylu "amejzing" oglądałem i wentylator by się przydał, czyli wersja Pro, w którą już nie zainwestuję. No nic, jeden dylemat rozwiązany, teraz poszukam więcej benchmarków z nowymi ryzenami i coś wybiorę.
  • Odpowiedz
@pcmasterrace @Verv: OGROMNY, POTĘŻNY spadek wydajności ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jest Air - ma być do podstawowych zastosowań, a i tak zmiótł wszystko w swoim przedziale cenowym + jest bezszelestny. Jak szanuje Pana Rakowieckiego za wiedzę na temat napraw, tak tu trochę przestrzelił. Z tego wszystkiego to brałbym maka, jeśli jesteś w stanie odpalić wszystko co potrzebujesz na MacOS
  • Odpowiedz
@qwertee: Generalnie ten starszy mocno się nie przegrzewa w codziennej pracy, o ile temperatury na zewnątrz są normalne. Jak jest 30 stopni na zewnątrz, to przy kilku profilach Chrome, na każdym parę kart + slack + jakieś lekkie aplikacje klawiatura jest wyraźnie ciepła. W chłodniejsze dni jest dużo lepiej i kultura pracy jest lepsza. Jeżeli nowsze Ryzeny radzą sobie z tym lepiej i wdrożyli jakieś poprawki konstrukcyjne etc., to nowsze matebooki
  • Odpowiedz