Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fugi88888: @Flutter_M_Shydale: Ależ mnie denerwuje takie podejście - to co, ile pokoleń przodów musi mieszkać w danym kraju, żebyś się mógł czuć "u siebie"? Nie pasują Wam rodzice (ba, rodzic - wszak większość zawodników którym się zarzuca nieszwajcarskie pochodzenie ma jednego rodzica Szwajcara), to co, dziadkowie w komplecie mają być z danego kraju, czy dalej za mało?

Ogromna większość wczorajszej ekipy urodziła się w Szwajcarii, Shaquiri przyjechał tam z rodzicami
  • Odpowiedz
@DumnyZdun: W Szwajcarii bardzo ciężko uzyskać obywatelstwo. To nie są takie farbowane lisy, które dostały obywatelstwo bo umieją grać w piłkę. Większość się urodziła w Szwajcarii.
  • Odpowiedz
@mroznykasztan:

No na pewno nie jedno ani dwa

Pozwól, że przetłumaczę, bo nie jestem pewien czy trollujesz - czyli jak, załóżmy, w 1900 jeden z moich pradziadków przyjechał do Polski z Czech, to ja nie jestem Polakiem, bo mój dziadek (2 pokolenie wstecz) jest pierwszym z tej linii urodzonym w Polsce?


wykonywał prowokacyjne gesty podczas meczu z Serbią

No mordo, ale jeżeli jego przodkowie pochodzą z Albanii, to czemu ma się
  • Odpowiedz
@Shatter:
Masz pewne problemy z cytowaniem, bo powiedział dokładnie
"What if the coach of Kosovo wants me as the captain? Of course, I am thinking about it then".
To nie do końca oznacza to co napisałeś.
  • Odpowiedz
@t3tris: Nie mam zamiaru robić wycieczek personalnych, nie lubię tego stylu rozmowy.

No mordo, ale jeżeli jego przodkowie pochodzą z Albanii, to czemu ma się tego wypierać?


@t3tris: No to albo jest Szwajcarem i odcina się od przeszłości albo jest Albańczykiem i tylko gra dla Szwajcarii, bo ta ma lepszą reprezentację. Nie można stać w rozkroku. Przynajmniej ja tak uważam, Ty masz inne zdanie i spoko, masz do tego pełne
  • Odpowiedz
@mroznykasztan:

No to albo jest Szwajcarem i odcina się od przeszłości albo jest Albańczykiem i tylko gra dla Szwajcarii, bo ta ma lepszą reprezentację.

Jakbym miał sobie wybrać motto życiowe po tym jak przestałem być korwinistą, to byłoby to "to nie jest wcale takie proste".
Możesz być szwajcarem pochodzenia albańskiego i do narodu przodków czuć jakiś sentyment. Możesz być polskim Żydem i czuć się Polakiem i jednocześnie kultywować zwyczaje przodków. Możesz
  • Odpowiedz
@t3tris: Masz dużo racji w tym co piszesz, nie będę się kłócił.

Zapominasz tylko o jednym czynniku który ma wpływ na wybór reprezentacji, w której gra dany zawodnik - pragmatyzm (bo, jak pozwolisz, skupię się głównie na aspekcie sportowym, nie że tak powiem uczuciowym). To, czy będzie miał on szanse na grę w silniejszej reprezentacji. Jeśli taki zawodnik, który teoretycznie ma prawo gry w dwóch reprezentacjach ma wybrać gdzie chce grać
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: Przyznam szczerze, że ja też tak się kłócę bardziej dla idei - nie siedzę w głowie Shaquiriego, nie wiem czy on się tak naprawdę nie czuje Albańczykiem któremu wygodniej jest kopać gałę dla Szwajcarów niż użerać się z kopiącymi się po czołach pobratymcami. Wierzę natomiast wciąż bardzo naiwnie w to, że ludzie są raczej dobrzy, więc nie widzę powodu, żeby traktować ich inaczej niż z założeniem ich uczciwości. Peace :)
  • Odpowiedz