Wpis z mikrobloga

#akwarium #akwarystyka siemanko, jak pozbyć się krewetek z akwarium? 63l, stadko razbory galaxy i parka pretnikow karlowatych. Nie chce dawać chemii, żeby nie zabić ślimaków. Badis nie dał sobie rady, bojownik był w wybijaniu krewetek świetny, ale wątpię żeby mu się dobrze żyło z aktywnym samcem prętnika. Mam dosyć wyławiania 100 krewetek co kilka miesięcy i ciągłej walki z glonami w związku z #!$%@? w kosmos poziomem azotu...
  • 17
@kacper1302 Nie jedzą u mnie ani krasnorostów, oedogonium ani tego co na szybie powstaje, chyba zielenice? A azot mam zawsze wysoki, ślimaków są setki i krewetek też jest dużo. Ślimaki wierzę, że ułożą się same bo są tylko świderki i helenki. Ryb nie przybywa, ale te krewetki...
@anotherguy: nie widze na zdjęciu zadnej krewetki, chyba przesadzasz :p robisz testy wody ? na szybkie każdy ma glony, co tygodniowy maintenance i bedzie gitara, co do krasnorostów to może za słabe światło lub carbo w płynie podawaj. Rożne przyczyny :p
@anotherguy: generalnie krewety wcinają tylko nadmiar żarcia/glony, pomyśl o zmniejszeniu karmienia moze, tyle co ryby od razu wetną, specjalnie bym nie wrzucał innych ryb żeby je zjadły bo raczej większe gatunki jedynie dają gwarancje że je zjedza, raczej możesz zrobić "czyszczenie" z krewet, ale lepszego pomysłu niż wyciągnięcie roślin i wyłowienie wszystkich nie mam, tak czy siak niewygodne, krewety raczej szkodliwe nie są tutaj , prętniki ich nie ruszają ?
@anotherguy: zawsze możesz wypróbować wariant : 2-3 dni postu (krzywdy rybom nie zrobi) i zobaczyć czy im motywacja do polowań nie wzrośnie, ogółem te glony co masz to prędzej slimaki/krewetki amano by jadły (krewetki amano się w słodkiej wodzie nie rozmnożą) chociaż z glonami najłatwiej jest walczyć usuwając ich przyczynę, np zacznij od ograniczenia czasu świecenia może bo specjalnie mocnego oświetlenia wymagających roslin tam nie widzę
@anotherguy

Tak jak pisały osoby wcześniej krewetki raczej przyczyną zaglonienia nie są, chyba, że rzeczywiście w 63L masz ich z 300/400. Ja bym poszukał problemu w innym miejscu przekarmianie/stara woda/za długo światło/zbyt mocny wylot wody z filtra może powodować wzrost krasnali.

Możesz zastosować jakąś pułapkę w stylu, zostawiasz na noc, w niej jedzenie, rano wyławiasz, możesz na olx sprzedać szkoda życia.