Wpis z mikrobloga

Nikogo to nie interesuje, więc napiszę kilka swoich przemyśleń po ostatnim meczu Finałów Zachodu:
1. Najpierw Paul mocno mnie wkurzył flopem przy "faulu" Cousinsa (swoją drogą kolejny raz już symulował, że został zaatakowany przez Boogiego)...
2. ...ale to co potem śmieć Beverly zrobił to przechodzi ludzkie pojęcie. Ten kundel powinien zostać zdyskwalifikowany z ligi dożywotnio, bo jest chory psychicznie. Dla niewtajemniczonych - pchnął oburącz z całej siły Paula w plecy po jego celnej trójce, kiedy schodzili na przerwę. Mało tego, w pierwszej połowie #!$%@? takiego łokcia w głowę Aytonowi (celowy faul przy wsadzie, skandal że to nie był niesportowy), że ja prawie w fotelu wstrząsu mózgu dostałem. Dobrze, że Booker nie podał psu ręki przed meczem.
3. George dziś niewidoczny, miał zdecydowanie najwięcej minut w tych play off rozegranych i w końcu go zmęczenie dojechało, dziś był to Paul, lat 31, pasywny.
4. Krispol za to zagrał może swój najlepszy mecz tego postseason i jeden z najlepszych indywidualnych występów tych PO, trafiał mega trudne trójki, zwłaszcza tę ostatnią i ośmieszał obronę Clippers kozlem i dostawaniem się na pozycje na półdystansie, a raz nawet miał ładny wjazd po crossie.
5. Booker paskudnie oberwał łokciem w złamany nos, ale nawet nie zszedł, jest twardzielem.
6. Clippers do tego stopnia byli przekonani, że Paulowi nie da się wyjąć piłki z kozła, że w akcjach z nim na boisku bronili dopiero od siódmego metra, w ogóle nie podchodzili wyżej.
7. Lue jak zawsze miał fajne pomysły przed meczem, tym razem było to uruchomienie Boogiego w ataku i działało w pierwszej połowie, dwie trojeczki w pierwszej kwarcie, ale okrutnie Suns karcili to ustawienie w pick and rollu.
8. Phoenix w każdym ustawieniu ma fantastyczny spacing na boisku, pięknie to Williams ustawia, od razu po sezonie byłem przekonany, że powinien dostać COTY i teraz głupio wygląda ten brak nagrody dla niego.
9. Ayton ma skuteczność z kosmosu, ale trochę wynika ona z tego, że kończy tylko pick and rolle i ścięcia, często po zbiórce odrzuca i nawet nie próbuje iść w górę, gry w post prawie nie podejmuje, o rzutach z kilku metrów nie ma mowy. If it ain't broke don't fix it, ale trochę brakuje mi wykorzystania jego skilla.
10. Jeff Van Gundy to GOAT komentatorki, zgadzam się z nim w praktycznie 100% tez i osądów (również zanim je wypowie).
11. Generalnie cieszę się z awansu Suns, nie była to wielka seria, ale ich awans, zwłaszcza po takim show Paula, zasłużony (no i cieszę się, bo typerek znowu wleciał idealnie, ale cicho, żeby nie zapeszyć).
12. Oby Giannis wrócił w pełni zdrowia na Finały, bo inaczej Suns mają już ten tytuł prawie w kieszeni i nie będzie emocji (kocham Cię Atlanta, ale to jeszcze nie to... prawda?).
#nba
  • 8
Ayton ma skuteczność z kosmosu, ale trochę wynika ona z tego, że kończy tylko pick and rolle i ścięcia, często po zbiórce odrzuca i nawet nie próbuje iść w górę, gry w post prawie nie podejmuje, o rzutach z kilku metrów nie ma mowy. If it ain't broke don't fix it, ale trochę brakuje mi wykorzystania jego skill


@Sigismund_Dijkstra: jakby się nauczył obrony to najlepszy center w lidze do PnR. Embid
Ja bym powiedział, że George zdecydowanie sprostał zadaniu jako lider, ale już nie dał rady w tym meczu, bo ile można w pojedynkę. Ani razu przez całe play off nie zszedł poniżej 20 punktów, to jednak jest duży wyczyn.


@Sigismund_Dijkstra: nie punkty robią bohatera bo przy 2-0 Jazz miał straszną skuteczność i palił posiadania. Dopiero potem jak Kawhiego zabrakło to wziął się za siebie.
@Sigismund_Dijkstra: @Sigismund_Dijkstra: ja bym to podsumował tak:
Samochody elektryczne to świetna rzecz, ale ogranicza nas mocno po pierwsze kłopotliwa produkcja prądu, po drugie kłopotliwa jego agregacja w znośnych wymiarach i wadze a co za tym idzie transfer z miejsca produkcji do urządzenia. Oba te czynniki powodują emisję syfu.

Gdybyśmy jednak byli w stanie zapewnić prąd w samochodzie bez użycia zewnętrznych źródeł zasilania, wtedy ruszy temat z kopyta. Na przykład jakby
@iAmTS: Ayton już jest bardzo dobrym obrońcą, nie jest to klasyczny blokujący center, ale bardzo twardo broni w post (dziś pięknie krył Cousinsa w grze tyłem), jest mobilny przy zmianach krycia, udziela pomocy przy minięciach i czasem w pojedynkę trzyma zbiórkę dla Suns. Przychodził do ligi z reputacją słabego obrońcy, ale zrobił ogromny progres.

No i Jokić to akurat chyba najlepiej grający P&R center na świecie IMO, w duecie z Murrayem