Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 103
@eloar: są bardzo dobrze wyjaśnione. Opiekunowie w katolickich szkołach katowali, gwałcili i zabijali swoich podopiecznych, którzy byli rdzennymi Amerykanami. Następnie swój proceder ukrywali tworząc masowe groby, w których grzebali zabite przez nich dzieci. W każdym razie, gdzie tu widzisz Żydów i jaki proces myślowy u Ciebie zszedł, żeby ich tu wtrącić? Nawet jeśli próbujesz nawiązać do niemieckich obozów zagłady z czasów IIWŚ, to wiedz że dalej jest to błędny tok myślenia,
@#!$%@?: Tak gwoli sprawiedliwości, to pozostałe nurty chrześcijańskie też prowadziły podobne miejsca odosobnienia.
Fun fact: śmiertelność w tych szkołach szacuje się na jakieś 5%. Podobna była w radzieckich łagrach mniej więcej do 1933 r., w czasie stalinowskiej czystki i podczas wojny dramatycznie wystrzeliła, przekraczając 30%, a gdzieniegdzie 40%, zaś po wojnie spadła do 2-3%. Myślę zatem, że porównanie do GUŁag-u jest całkiem na miejscu.
są bardzo dobrze wyjaśnione

@Niggalke: znaczy są materiały jakieś historyczne potwierdzające to co piszesz, czy może raczej to są domysły? Szczególnie to o gwałtach brzmi dość ciekawie jak na pochodzące z zapisów w dokumentach.

Jaki tok myślenia? Prosty, skoro się przekręca na "polskie", bo na terytorium obecnej Polski, to mogą być i "żydowskie". A czy katolickie... mogłyby być, tylko trudno do końca mówić o obozach koncentracyjnych w tym przypadku. Jak brytyjczycy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@eloar: Jaki tok myślenia? Twój.
Poza tym, nikt tu nie wtrącił "polskich obozów", tylko sam teraz o nich piszesz, wypowiadaj się na temat.
Czy można mówić do końca o obozach koncentracyjnych? Zerknij proszę na to co napisał @Mr_Hand_of_Fate , to ten komentarz pod moim, troszkę w dół. Jak przeczytasz, to okaże się, że jednak można używać takiej nazwy.
Co do relacji - są bezpośrednio od ofiar, przejrzyj znaleziska, nawet wczoraj były
They would have experienced some aspect of sexual abuse

@NoKoments: ja liczyłem na jakieś dowody, aby pasowało do deklaracji "są dobrze wyjaśnione", bo @Niggalke deklaruje "gwałcili", a nie "wykorzystywali seksualnie". Przeczytałem, paskudnie to brzmi, jednak czekam na to, co zostało tam już obiecane, a się kościół wykręca. Mają udostępnić kroniki, gdzie znajdą się listy zmarłych i przyczyny śmierci. Tak więc, zawrzyj jadaczkę, póki nie udostępnią kronik i nie będziesz ich w
@NoKoments: zeznania świadków i ofiar są zeznaniami i dowodem poszlakowym. tak po prostu działa system prawa w demokratycznym kraju. Do tego na razie znalazłem szereg wywiadów z tymi samymi osobami i podesłałeś zeznanie jednej ofiary. Podeślij zeznania jeszcze 6999 ofiar i świadków.

Nie szastaj takimi wielkimi liczbami i takimi absolutnymi określeniami jak "dowód". Dla mnie dowodem, to są te groby masowe, bo to jest dowód, że zmarło wiele dzieci. I czy
@Mr_Hand_of_Fate: więc wytłumacz, może faktycznie "gówno wiem o systemie prawa w jakimkolwiek kraju". Może faktycznie nie wiem, czym jest domniemanie niewinności i może faktycznie jak reszta tłuszczy powinienem się burzyć i dać ponosić emocjom. Lecieć za stadem jak każdy baran w ogóle się nad niczym nie zastanawiając.