Wpis z mikrobloga

@pinkfloyd12: Masz niski ZUS na początku, to po pierwsze, księgowość możesz sam prowadzić, to dwa, trzy, jak Ci się trafi taka fucha, to robisz i przyjmujesz gotówkę.

Prawo fiskalne w Polsce ssie, ale już kolego nie wyolbrzymiaj bo pierd*** jak potłuczony xD
@jakno: No to wiem, że na czarno trzeba. Chodzi mi o chore prawo. 400 zł miesięcznie limitu. Jaki to ma sens? Jak już cos takiego zrobili to z sensownym limitem - jak mały zus 700 zł to konieczność założenia dg powinna być jak już cię na to stać - czyli masz 700 zł na zus i z 1000 dla siebie.

Księgowości sam nie poprowadzi np. kosiarz trawników.

Poza tym jednorazowa fucha
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pinkfloyd12: a to nie jest tak ze jak masz lepszą fuchę to możesz normalnie wziąć umowę zlecenie I rozliczać to normalnie, zamiast traktować to jako dochód z działalności nierejestrowanej?

I skąd Ci się wzięło 400zl?
@jakno: @minofretka: @Koliat: I ja to zwykle bywa - myślisz, że jednak coś dobrego wprowadzili, a małymi literkami:
Niestety ZUS interpretuje świadczącego usługę jako osobę, która musi opłacać składki ZUS.[3] Takie stanowisko można znaleźć w opinii ZUS z dnia 24 lipca 2018 r.[4]

Dodatkowo problemy mogą mieć zlecający usługę osobie prowadzącą nierejestrowaną działalność. Otóż wg ZUS "powinni siebie zarejestrować w ZUS jako płatnika składek"[5].
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pinkfloyd12: no ale umowa zlecenie jest zawsze normalnie ozusowana, ale całkiem proporcjonalnie do zarobku. Jak zarabiasz powyżej kwoty to już trzeba się rozliczać i tyle