Wpis z mikrobloga

@Jarek_P: Nie mam niestety za bardzo wyboru :/ Masz jakieś lepsze rozwiązanie, gdy potrzebuję rozdzielacza? Aka, mam 1 gniazdo, które na 90% uciągnie bez problemu takie obciążenie, i potrzebuje podpiąć tam wyżej wymienione urządzenia.
@lemek3: zasadniczy problem: masz kilka prądożernych urządzeń do podłączenia, podłączenie wszystkiego do jednego gniazdka już jest dyskusyjne (gdybyś chciał odpalić wszystko naraz to masz z 5kW obciążenia w sumie).
Po drugie, jeślibyś jakimś cudem kupił naprawdę dobrą listwę antyprzepięciową, czyli taką, któa w sobie ma nie tylko warystor i bezpiecznik, ale i jakieś filtry, to włączony za nią czajnik będzie właśnie produkował przepięcia i to być może całkiem spore.

Przemyśl rozbicie
@marcho87:

Ekspres: 1350 W
Czajnik elektryczny: 2400 W
Mikrofala: 1050 W (o dziwo)
Lodówka: ~160 W

@Jarek_P: Problem jest taki, że jest to biuro i na ten moment nie bardzo mogę cokolwiek zmienić. Zgłoszę to administratorowi budynku :) Z tego co się dowiedziałem, to gniazdo na pewno wytrzyma, bo było właśnie robione tak, aby można było pod nie podpiąć X sprzętów. Do września muszę mieć ekspres do kawy i czajnik,
@lemek3: nie ma chyba w handlu gniazdek (takich "normalnych") dopuszczających większe obciążenie, niż 16A, u Ciebie jeśli włączysz wszystko naraz, popłynie ponad 20A. Gdyby to było ciągłe obciążenie, wywalałoby zabezpieczenie na tym obwodzie (zakładam, że jest standardowe 16A), na szczęście większość z tego będzie działać pewnie od przypadku do przypadku i na krótko. Niemniej, dobrze ci radzę, rozdziel te gniazdka choć na dwa, bo to gniazdko tu póki co jest najsłabszym
@Jarek_P: Tu nie chodzi o koszta, tylko o to co mogę, a czego nie mogę w budynku, a precyzyjniej w biurach, które wynajmuję. We wrześniu, a dokładniej pod koniec sierpnia dogadałem się, aby zrobić remont biura z administracją, ze względu na urlopy. Obecnie jesteśmy w trakcie małych roszad biurowych i musimy zmagać się z warunkami jakie mamy. Zapytam się administracji czy na ten moment mogą zamontować podwójne gniazdko. Czy w takim
@lemek3: problem jest dalej, tylko zamieniając gniazdko na podwójne albo jeszcze lepiej dwa osobne zmniejszasz obciążenie najsłabszego punktu, jakim jest samo gniazdko. Z podwójnym gniazdkiem, zwłaszcza jeśli to ma być tymczasowo na czas remontu, będzie dobrze, tylko po prostu unikajcie włączania wszystkiego naraz no i zwracajcie uwagę, czy gniazdko się nie zaczyna przegrzewać.