Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@Osiem888: moim zdaniem pierwszy jest dużo lepszy, bardziej ustawny, większa możliwość swobodnej aranżacji (można otworzyć kuchnię), większy balkon, lepsza ekspozycja. Miłem identyczny rozkład na 37,5m2 i było spoko, to na 50m2 będzie bardzo konfortowo
  • Odpowiedz
@Osiem888: ten u góry lepszy, masz większą sypialnię, mniej straconych metrów na korytarz (ten drugi mimo że większy to nie masz tam miejsca na np. wielkie szafy), możesz mieć kuchnię jako normalny aneks. Zaletą tego drugiego jest jedynie to, że masz okna na dwie strony świata i możesz je lepiej przewietrzyć.
  • Odpowiedz
@Osiem888: Też brałbym 1 - w dwójce ten salon wydaje mi się cholernie nieustawny - strasznie wąska klita ( ͡° ʖ̯ ͡°) No i daleko z kuchni do salonu, moim zdaniem bez sensu
  • Odpowiedz
@Osiem888: jak weźmiesz 1 z zamkniętą kuchnią to rób też blat pod oknem. Mam podobną kuchnię, ale nieco większą i trochę brakuje blatu, a mam tak, jak na rzucie + stół po prawo.
  • Odpowiedz
@Osiem888: zaletą drugiego jest ekspozycja na 2 strony. Można normalnie przewietrzyć mieszkanie. Ale wszystko inne na 1, z balkonem i kuchnia wlacznie. Serio bardzo fajny uklad. Kuchnia w tym układzie daje sporo blatu roboczego a tego nigdy za dużo! W proponowanym układzie ten tv naprzeciwko okna chyba się nie sprawdzi. Obstawiam że dlatego że tam idą przyłącza do tv i neta. Warto na etapie wykańczania sobie przenieść.
  • Odpowiedz
@Osiem888: Ja mam podobny do 2 tylko trochę większe i mam jeszcze jedno okno w salonie, bez niego będzie trochę ciemno, w tym pokoju mam też aneks a w kuchni zrobiony dodatkowy pokój który jest nieoceniony, awaryjny gościnny, jest tam suszarka, garderoba, biurko z konsolą, dla 2+0 idealnie a jak by się bombelek pojawił to w sumie dałej będzie miejsce. Tylko że u mnie kuchnia też miała trochę więcej więc nie
  • Odpowiedz
@Osiem888: żaden jak dla mnie.
Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, nr 1 ma okna od południa - latem sauna bez możliwości wywietrzenia w nocy. Ale na tym metrażu układ fajny, trzeba przyznać.
Nr 2 ma okna na dwie strony, ciemna i oby chłodna sypialnie, ale ten salon jest jak wagon ;)
  • Odpowiedz
@Osiem888: oba gówniane, ale jesli juz to pierwszy. I zwroc uwage ze meble na tych rzutach sa #!$%@? zeskalowane (na korzysc dewelopera ofc). W rzeczywistosci do takich metrazy pomieszczen nie zmiescisz tak ladnie tych mebli
  • Odpowiedz
@Osiem888: Drugi projekt: tak jak piszą inni - niemal katastrofa, ale ma 2 rzeczy którymi góruje nad pierwszym: możliwość przewietrzenia, a sypialnia od północy daje to, że w upalne dni nie będzie to piekarnik i da się spać. Pierwszy niemal gwarantuje Ci doznania pieczeni: nie dość, że wszystko od południa, to jeszcze nie przewietrzysz. Ratunkiem jest klima, ale da Ci chłód ale nie świeże powietrze.
Moja rada: szukaj dalej. Celuj w:
  • Odpowiedz