Wpis z mikrobloga

Siemanko. W przyszłym roku będziemy mieć 3700 zł na #podroze i #turystyka. Jak na 2 osoby to nie aż tak mało. Którą europejską stolicę polecacie na komfortowy pobyt w tej cenie? Podróż samolotami, 3-4 noce, miejscówka w apartamencie niedaleko centrum albo coś podobnego. Jedzenie na mieście, jeździmy głównie po to, żeby odkrywać lokalne smaki. Lwów mega tani tak swoją drogą, ale na 3 noce we Lwowie wystarczy dużo mniej kasy (przelot 200, nocleg 450, reszta to zabawa), więc mając 3700 zł w łapie wolałbym odwiedzić jakiś ciekawszy teren.

Myślałem o #luksemburg, pięknie tam i można wyskoczyć do gór/lasu. #norwegia i #oslo też ma regularnie ultra tanie loty, ale nie wiem jak ceny.
  • 20
@red7000 loty tanie ale lotniska oddalone od miasta, musisz doliczyć pociąg który wychodzi czasem drożej od biletu na samolot. Hotel od 450pln za pokój 2 osobowy ze śniadaniami. Jedzenie w knajpach dosyć drogie, 200-400pln lekko za obiad na osobę i to bez szaleństw.

Na wakacje które jedzie się jeść, pić i bawić, to bym oslo nie wybrał. Mniejsze miejscowości z lokalnymi potrawami lub tańszy kraj.
W przyszłym roku


@red7000: to po co teraz pytasz? Inflacja szaleje obecnie w wielu krajach oraz kompletnie nie wiadomo jak będą wyglądały obostrzenia covidowe. Bez sensu teraz to planowanie.

PS

3700 zł

Jak na 2 osoby to nie aż tak mało. Którą europejską stolicę polecacie na komfortowy pobyt w tej cenie?


1850 zł na głowę za 4 dni za komfortowy pobyt w europejskiej stolicy w apartamencie blisko centrum? Przecież to jest
@red7000: Apartament, to pojęcie mocno względne.
Ale za taką kwotę to możesz się zdziwić, tu masz przykładowe ceny za jeden nocleg dla jednej osoby, często są to ceny minimalne i przy bookowaniu można się lekko zdziwić.
Generalnie Oslo bym sobie odpuścił bo to jak jechać do Warszawy mniej więcej.
Dużo lepiej wypada Bergen czy Stavanger w mojej opinii.
No i wiadomo, ceny zaskakują
Pobierz PMV_Norway - @red7000: Apartament, to pojęcie mocno względne.
Ale za taką kwotę to m...
źródło: comment_1625476243O5m2xcYqJ3gfDmMM4mW6G8.jpg
@PMV_Norway: @4kroki: Samoloty w obie strony łącznie 176 zł, pobyt znalazłem na szybko w CityBox za 1200 PLN na 4 noce. Zostaje ponad 500 EUR na sam pobyt, a zawsze można dołożyć, 3700 PLN to gwarantowana pozycja wyjściowa.

bo to jak jechać do Warszawy


O fuj, to nie, podziękuję.
@red7000: Tak poważnie to Oslo nie prezentuje się jakoś mega ciekawie, ot aglomeracja, kilka fajnych miejsc, no są też ciekawe muzea, wiadomo co kto lubi.
Pizza w knajpie to od 250NOK w góre, browar koło 100, dodatkowo na dzisiaj i tak możesz mieć problem z wjazdem a co będzie później tego nie wiedzą nawet najstarsi wikingowie
@red7000: Dodaj sobie zabezpieczenie w postaci 10% tej kwoty, czyli po pierwsze dozbieraj jeszcze z 500 zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A po drugie dolicz jeszcze testy na koronawirusa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BialoCzerwony Jak jest miejscówka do 3km od rynku, to wszystko na piechotę. Jedynie przejazd lotnisko -> miasto. ( ͡º ͜ʖ͡º) Taki urok krótkich wycieczek, wszystko na piechotę w rynku j wokół.
@PMV_Norway: @red7000: Z ta Warszawa to byl zart, ale jednak wciaz chcialbym mocno zaprotestowac.
Szczegolnie teraz gdy stolica przeszla lekki lifting. Calkowicie nowe muzeum Muncha, nowa Storgata z pewnie nowymi tramwajami w 2022. Holmenkolen, Vettakolen, Park Vigelanda, Opera i calkowicie nowa miejska plaza pod nia oraz obok na Sørenga. Palac Krola jest bez sensu co prawda bo to tylko widoczek z zewnatrz i zadnego wpuszczania do srodka, ale mozna polaczyc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jasonfly: zapomniałeś o cudownym muzeum Fram, i trochę mniej spektakularnym kon-tiki.
Wszystko zależy od punktu odniesienia i tego co chce się zobaczyć. Ja wolę starą architekturę, której w sumie też w Oslo nie brakuje.
Jak ktoś lubi wyzwania kulinarne to jasne, norweskie żarcie jest dosyć specyficzne. Jednak mi osobiście Oslo w ogulw nie pasuje.
@red7000: #luksemburg zdecydowanie Ci odradzam :P mieszkam tutaj i na serio to jest miast na 6 godzin zwiedzania. A lasy i gory? XDDDD takie lasy jak w Luksemburgu masz w każdej gminie w Polsce a góry to w zasadzie pagórek 600m. A kasy na hotel i zwiedzanie wydasz jak za zboże.