Wpis z mikrobloga

Kochani to, że optycy biorą duże marże jest tajemnicą poliszynela. Dlatego sam kupuję swoje okulary w internecie( co ciekawe sklep ten ma kilka salonów stacjonarnych z równi atrakcyjnymi cenami). Mam skomplikowaną wadę, ale dzięki wykorzystaniu promocji najtańsze okulary kupiłem za 110 zł. Teraz je zniszczyłem i chciałem na miejscu i szybko kupić w salonie z rysiem w nazwie. Przy skorzystaniu z promocji na oprawki podliczyli mnie na 2 000 zł. Od razu usłyszałem, że jak potrzebuję to mogę u nich wziąć kredyt na ten zakup. Poczułem się jak u sprzedawcy garnków. Dostaję superw hhiper okularów w bardzo atrakcyjnej cenie i nawet nie muszę za nie płacić bo mi to rozłożą na raty.

Podsumowując najtańsze dobre okulary z dodatkową korekcją astygmatyzmu i i antyrefleksem kupiłem w Polsce za 110 zł, takie wypasione czyli markowe oprawki i i filtr w rodzaju blue bloker (różne firmy używają różnych nazw), za szkła w promocji 190 zł. A oprawki markowe 150 - 300 zł.

Wpis dodałem abyście mieli świadomość, że te astronomiczne ceny w salonach optycznych nie korelują w żaden sposób z odpowiednio wyższą jakością. I najlepsze okulary można mieć za 500 zł. a nie na 2000 zł.

#cebuladeals #okulary
  • 55
@Slimshader: Czyli z moim lewym okiem nic już nie zrobię poza okularami? Mogę mieć to szło mocniejsze ale zawsze się bronią tekstem że zbyt duża różnica będzie, ale ja bym chciał. Kwestia przyzwyczajenia. Dużo ślęczę nad schematami elektrycznymi urządzeń itp
@luksky nic nie da - dowalenie wiekszego plusa w okularach spowoduje podwojne widzenie

Mozg nie polaczy obrazow, ktore roznia sie wielkoscia. Pozostaja jedynie soczewki kontaktowe by w pelni wyrownac roznowzrocznosc.

Operacja laser wymiana siczewki zniweluje tylko wade wzroku - niedowidzenie pozostanie jak bylo. To kwestia nie przetwarzania impulsow dslej w korze mozgowej.
@luksky progres to widzenie na kazda odleglosc dal posrednia i bliz

Dwie pary okularow to tylko dal i bliz ( monitor huz bylby zamazany )

Cena okularow zalezna zawsze od opraw,szkiel stopnia pocienienia. Duzo zmiennych.

Pewnie zmiescilbys sie w tanszej opcji. Ale inny komfort ;)
@Slimshader: Tyle u mnie okulary nie żyją. Szklane by były ok ale te dziadowskie plastiki się rysują od samego patrzenia na nie. Pracuje w pyle, kurzu, smarach, płynach itp. Lipa straszna. Wiele bym dał żeby szkła były szklane
@Gallg no tak - bo soczewki sa tworzone by #!$%@? w nie galeziami ;)

Soczewka ma wytrzymac temperature, i jakies zarysowanie przeszorowanie po stole. Nie uderzenie galezi ;)

No i pytanie czy rzeczywiscie miales wzmocniona soczewke.
@Slimshader muszę przyznać, że nie licząc śladu po gałęzi zero rys. Samych rys też nie widzę podczas chodzenia. Sama jakość szkieł (optyki) jest najlepsza z jaką miałem styczność.

Okulary zostaną jako zapasowe. Wersja szkieł to hoya 1.67, chyba są wzmocnione.