Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś z #elektronika #automatykadomowa był ciekaw, co mają w środku chińskie przekaźniki SSR na szynę DIN - właśnie doszła do mnie paczka 20 sztuk (kupiona rzutem na taśmę przed wejściem VATu na przesyłki z ali), jednemu zrobiłem sekcję.

Dwa zasadnicze wnioski:
1) jestem mile zaskoczony stroną elektroniczną. Przy parametrach producenta "2A max" spodziewałem się wewnątrz triaka 1A, góra na styk 2A. Tymczasem wewnątrz mamy elegancko BT137, 8A prąd maksymalny. Oczywiście, chłodzenie ten trak tutaj ma żadne, stąd pewnie 2A, a nie jakaś wartość z księżyca, niemniej świadczy to o rzetelnym podejściu do tematu. Do tego ten warystor, dość rozbudowany układ sterowania... napiszę tak: no nieźle, nieźle!
2) I po pierwszym dobrym wrażeniu, boli rozczarowanie stroną mechaniczną. Obudowa wiotka, gnie się na prawo i lewo przy nawet niespecjalnie silnym dokręcaniu zacisków, a ponieważ te są do PCB tylko lutowane, źle to wróży trwałości na częste przełączenia. Trzeba delikatnie.
Natomiast te sprężynowe zaczepy do mostków to jest jakieś nieporozumienie. Do pudełka są dorzucone mostki przez producenta, przyzwyczajony do cywilizowanych aparatów, pchałem te mostki w szczeliny i oczekiwałem jakiegoś zakliknięcia bądź choć wyczuwalnego oporu, że "weszło". Ponieważ nic takiego nie było, głównie dlatego dziada otworzyłem. I tu jest jakieś nieporozumienie: delikatne, wiotkie sprężynki, w które wchodzą karbowane blaszki mostka, delikatnie i niezbyt pewnie. Może do strony niskonapięciowej to wystarczy, ale u licha, od strony triaka, nawet do tych 2A max taka sprężynka to jest nieporozumienie i przegięcie. Szkoda, bo ogólne wrażenie bardzo pozytywne.
Jarek_P - Jakby ktoś z #elektronika #automatykadomowa był ciekaw, co mają w środku ch...

źródło: comment_1626086984Ff61uVcr2DTCeVEVmnN56i.jpg

Pobierz
  • 8
@Jarek_P: hmm może chinol uznał że te sprężynki to tylko jako punkty testowe, bo nijak ma się to do konstrukcji styków np. wago, które też na pewno chińczycy podrabiają.