Wpis z mikrobloga

#mecz #pilkanozna #euro2020

Niezwykle zaciekawiła mnie wczorajsza rozprawa na temat strzelców rzutów karnych w reprezentacji Anglii.

Wylała się niesamowita ilość szamba na Rashforda, Sancha i Sake.

Oberwało się również trenerowi, który według pewnych użytkowników wybrał strzelców karnych pod klucz - DIVERSITY

https://www.wykop.pl/link/6185369/#comment-93884501

Dam sobie uciąć głowę, że kolor skóry miał decydujące znaczenie przy wyborze wykonawców w drużynie Anglii. Chciano murzynow wnieść na piedestał, zrobić z nich bohaterów, porobić tysiące zdjęć, bilbordów, clipów. To samo niestety w każdej korporacji - nie szuka się najlepszego tylko szuka się "diversity", więc firmy chcą na siłę murzyna, babę, geja czy trasa, nawet jeśli jest tysiąc lepszych kandydatów.


Przejrzałem sobie wobec tego statystyki zawodników, którzy gralli w pierwszym składzie, byli zmiennikami i do końca przesiedzieli mecz na ławce, jeżeli chodzi o strzelone bramki z rzutów karnych w ciągu całej ich kariery.

Zaczynamy od pierwszej jedenastki

Jordan Pickford - 0 strzelonych bramek

Kieran Trippier - 10 strzelonych bramek w karierze, 0 z karnych

Kyle Walker - 11 strzelonych bramek, 0 z karnych

John Stones - 12 strzelonych bramek, 0 z karnych

Harry Maguire - 26 strzelonych bramek, 0 z karnych

Luke Shaw - 3 strzelone bramki, 0 z karnych

Kalvin Phillips - 13 strzelonych bramek, 0 z karnych

Declan Rice - 5 strzelonych bramek, 1 z karnego

Raheem Sterling - 145 bramek, 1 z karnego w sezonie 17/18 z Watford

Mason Mount - 48 strzelonych bramek, 1 z karnego

Harry Kane - 248 strzelonych bramek, 33 z karnego

Przechodzimy do zawodników, którzy weszli na boisko jako zmiennicy -

Jack Grealish - 43 strzelone bramki, 1 z karnego

Jordan Henderson - 36 strzelonych bramek, 1 z karnego

Marcus Rashford - 93 strzelone bramki, 11 z karnego

Bukayo Saka - 33 strzelone bramki, 1 z karnego

Jadon Sancho - 74 strzelone bramki, 6 z karnego

Pozostali zawodnicy z ławki rezerwowych, którzy nie znaleźli się na boisku -

Jude Bellingham - 8 strzelonych bramek, 0 z karnego

Dominic Calvert-Lewin - 65 strzelonych bramek, 0 z karnego

Conor Coady - 20 strzelonych bramek, 4 z karnego

Reece James - 12 strzelonych bramek, 1 z karnego

Tyrone Mings - 7 strzelonych bramek, 0 z karnego

Sam Johnstone - 0 strzelonych bramek

Aaron Ramsdale - 0 strzelonych bramek

No i teraz z tych wymienionych wyżej graczy, wybieramy 11 z największą ilością strzelonych rzutów karnych -

1. Harry Kane - 33 strzelone karne

2. Marcus Rashford - 11 strzelonych karnych

3. Jadon Sancho - 6 strzelonych karnych

4. Conor Coady - 4 strzelone karne

i ex aequo

5. Declan Rice - 1 strzelony karny

5. Raheem Sterling - 1 strzelony karny

5. Mason Mount - 1 strzelony karny

5. Jack Grealis - 1 strzelony karny

5. Jordan Henderson - 1 strzelony karny

5. Bukayo Saka - 1 strzelony karny

5. Reece James - 1 strzelony karny

Jak sami widzicie, w trójce najlepiej strzelających karny w reprezentacji Anglii znalazło się dwójka zawodników, która wczoraj zmarnowała swoje okazje.

Harry Maguaire nie wykonuje karnych w Manchesterze United, a mimo to, dostał szansę i skutecznie ją wykorzystał.

Bukayo Saka do tej pory tylko raz trafiał z rzutu karnego, ale Conor Coady(wykorzystał 4 karne w swojej karierze) strzelił w sumie do tej pory "zaledwie" 20 bramek, a Saka 33 - stąd najprawdopodobniej wybór padł na tego pierwszego.

Troszkę się napracowałem, ale było warto.

Pozdrawiam cieplutko

N.....t - #mecz #pilkanozna #euro2020

Niezwykle zaciekawiła mnie wczorajsza rozpra...
  • 47
  • Odpowiedz
@Neubert: wszystko okej, tylko decyzja, aby decydującego karnego wykonywał 19-latek (jego pierwsza jedenastka na tym poziomie) była niedorzeczna. Nie wiem, może Southgate miał jakieś zaćmienie w tym momencie, ale nakładanie takiego ciężaru na plecy w sumie jeszcze dzieciaka to idiotyczna decyzja i jest ona krytykowana chyba w całej brytyjskiej prasie
  • Odpowiedz
@Neubert: Śledzę Premier League od lat i znam chłopaków dobrze, ale tu Southgate ewidentnie przeszarżował, zagrał va banque i przegrał. Z jednej strony wstawienie dwóch dodatkowych napastników na serię rzutów karnych jakiś tam sens ma. Z drugiej oni mają 21 i 23 lata, a wystawili ich w ostatniej minucie, gdy pewnie nawet nie myśleli, że wejdą na boisko, a tu pierwsze dotknięcie piłki to od razu decydujące o zwycięstwie w finale
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@TenTypZez:

Pracowaliśmy nad rzutami karnymi na treningach. Wtedy doszliśmy do takiej kolejności. Marcus i Jadon byli jednymi z najlepszych. Wpuszczenie ich na boisko było hazardem, ale jeśli zaryzykowalibyśmy wcześniej, to mogliśmy przegrać w dogrywce. To była moja decyzja, żeby ostatniego karnego wykonywał Saka. To ja jestem za to odpowiedzialny, a nie on, Rashford czy Sancho. Powiedziałem im, że w takiej sytuacji nikt nie jest sam. Wygrywamy i przegrywamy razem - oznajmił
  • Odpowiedz
@Neubert: No to się wszystko potwierdza. Choć nadal dla mnie niezrozumiałe, bo Rashford i Sancho to nie są żadne ogórki by wpuszczając ich ryzykować przegraną, tylko topowi ofensywni zawodnicy o wartości transferowej wyższej niż cała polska kadra poza Lewandowskim :P
  • Odpowiedz
Troszkę się napracowałem, ale było warto.


@Neubert: xddd nie było
Transfermarkt nie pokazuje karmych strzelanych w konkursach rzutów karmych. I tak według twojego źródeł z twojego napracowaliśmy Maguire ma 0 bramek, a jak wczoraj pieprznął 11 to nawet kamerę zniszczył i w transfermarkt nie dopisali mu tej bramki. Sam linkujesz to możesz sprawdzić jego bilans karnych

@jakos_to_bedzie_albo_i_nie: gdzie masz bilans karnych z konkursów, a nie tych z gry?
  • Odpowiedz
@Neubert: i odnośnie tych karnych Shaw strzelił w konkursie rzutów karmych finału LE z Villarealem, ale tak jak pisałem transfermarkt nie liczy konkursów strzeleckich, a w twoim źródle ma bilans karmych 0, gdyż nie strzela ich w grze, a tylko w konkursach
  • Odpowiedz
@Neubert: super analizaz choć oczywiście np Grealish jest bardzo dojrzały emocjonalnie teraz i z pewnością powinien strzelać, tak samo za Sake po prostu powinien strzelać Sterling, gracz o identycznej charakterystyce, Sterlingowi nikt pudła nie miałby za złe.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@InspektorDupa:

Czytałem wczoraj bardzo dobry artykuł na ten temat, poparty profesjonalną analizą statystyczną.

https://www.sport.pl/pilka/7,64946,27309182,tajemnice-rzutow-karnych-dlaczego-steczyk-jest-lepszy-od-moraty.html

Jeden z wniosków -

Odważniejsze stawianie na turniejowych żółtodziobów.


A tutaj w sumie jeden z ciekawszych aspektów -

Patrząc historycznie, Anglicy byliby w tarapatach. To drużyna, która od 1990 roku na ME i MŚ uczestniczyła w 8 konkursach rzutów karnych i przegrała 6 z nich. Do 2014 roku na gole zamieniała tylko 66 proc swoich strzałów z
  • Odpowiedz
@Neubert: Wybór Rashforda miał sens, bo chłopak strzelił w karnych z Kolumbią oraz w finale Ligi Europejskiej oraz decydującego z PSG. On jest strzelał podobnie jak wczoraj. Tylko wczoraj powinien wejść te 5 minut wcześniej
  • Odpowiedz
@Neubert: na tym turnieju rodzi się nowa statystyka do analizy - zawodnicy wprowadzeni na karne oraz rezerwowi pudłują. Oprócz angielskiego duetu na pewno pomylił się także Rodri i to chyba była większość zmian tylko na karne w ostatnich sekundach.
W Anglii dosyć oczywista jest presja medialna, która bez problemu paraliżuje kolejne pokolenia. Wystarczy posłuchać jak Southgate do dzisiaj rozpamiętuje zgnojenie po swoim pudle, od razu wiadomo że ten chłop nie powinien
  • Odpowiedz
@Neubert: nie ważne czy są czarni, biali żółci czy czerwoni, trener ich wybrał, karne to jest stres, to jest loteria, nie ma bramkarza broniącego karne, są piłkarze źle je wykonujący, no nie jestem pewny czy bym do karnych wystawił dziewiętnastolatka
  • Odpowiedz
@Neubert: jeszcze jedno: bierz poprawkę na to, że czysta statystyka na razie nie ma w futbolu tak spektakularnych sukcesów jak w USA. duńskie Midtyjland stanęło w miejscu, a angielskie Brentford po latach starań w końcu awansowało do Premiership. To wciąż za mało, żeby jednoznacznie opowiadać się po stronie takich wniosków jak z dawaniem szans żółtodziobom. A jeśli tym kierował się Southgate, to teorię kompletnie obalił.
  • Odpowiedz
On jest strzelał podobnie jak wczoraj.


@Mirzani: Kiedy? Zwykle go kojarzę z mocnych strzałów z wapna, a z takich czarów przy nabieganiu to jest najbardziej znany nota bene jego kolega z drużyny, Bruno Fernandes. Żeby nie było, nie czepiam się, ale jestem ciekaw, bo nie zauważyłem wcześniej u Rashforda takiego pajacowania.
  • Odpowiedz
@Neubert: W teorii Sancho i Rashford to byli pewniacy na karne.
W praktyce ich pierwszy kontakt z piłką miał miejsce w serii jedenastek, przed 70k na stadionie, milionami na całym świecie, pod olbrzymią presją 55 lat bez tytułu.
Z doświadczenia wiem, że pierwsze kontakty z piłką często ustawiają ci grę na najbliższe kilkanaście minut. Czy będziesz grać odważnie, czy będziesz się chować i uciekać od piłki. Nie mam wątpliwości co mogło
  • Odpowiedz
@Mirzani: Faktycznie, podobnie, jakoś wyrzuciłem ten mecz z głowy. Ale tam zwolnienie ma lekkie, a nie kombinowanie do ostatniej chwili, aż Donnarumma się położy, przy czym sam siebie wybił z balansu i przez to spudłował :P
  • Odpowiedz
osądzeni i powieszeni jak to u konserw


@pracownik_magistratu: A ja podziwiam jak to kozajszom, gromotom, rzepom i innym korolukom udało się zaprogramować wykopków żeby myśleli że rasistowski wpis w internecie = konserwa.
  • Odpowiedz