Wpis z mikrobloga

@GodALLU: jak karpacz to co najmniej butla z tlenem, maski...

A bez żartów - licz całodniowy spacer. Potrzebujesz więc przede wszystkim mega wygodnych, rozchodzonych butów. Do tego wygodny plecak, najlepiej z paskami na dłonie bo się łatwiej chodzi długie dystanse. Kurtkę i żarcie chowasz w plecak + woda. Jeden termos może być mało w sensie...ja tam zawsze biorę wodę 2l na cały dzień a i tak czasem mało.

Tyle - im
via Wykop Mobilny (Android)
  • 45
@Tygrysia_Lilia: Okolice są super ale kiedy nie ma ludzi.
@GodALLU: poprzednicy dobrze prawią. W góry polecam w termos/butelkę wrzucić parę plasterków pomarańczy i cytryny - zajebiście to smakuje na szlaku. Weź sobie kawałek jakiegoś sznurka bo może ci się coś rozwalić i wtedy się przydaje. Do tego polecam coś na deszcz, zaskoczyć może a jak przemokniesz to jest lipa a w tamtych okolicach potrafi wiać chłodem w słoneczne dni nawet.
@GodALLU: A tak w ogóle to świetne górki na początek - polecam bardzo okolice Szklarskiej, trasę obok Śnieżnych Kotłów - musisz tam tylko wejść a potem po szczytach spacerkiem idziesz, widoki świetne, trasa przyjazna. Jak się nachodzi po stromiznach to jest przepiękny czarny szlak wokół samej szklarskiej - prawie płasko.laskiem ale jest przepięknie (foto). Ogólnie bardzo lubię te góry, szkoda tylko, że tam jest zalew januszerki w sezonie i tłumy są
fallout444 - @GodALLU: A tak w ogóle to świetne górki na początek - polecam bardzo ok...

źródło: comment_1626154573XhL7M1M77KIZeayxovykwv.jpg

Pobierz
@GodALLU: najlepiej buty chroniące kostki, zwłaszcza, że w Karpaczu dużo kamieni na ścieżkach. I pamiętaj - pochodż w nich ze 2 tygodnie wczęśniej aby się ułożyły inaczej potniesz stopy. Dobierz też dobrze skarpetki + na szlaku nie zapomnij ich poprawiać inaczej będą bąble.
@GodALLU: Nie miałem TREKa ale miałem te, tylko z dłuższą kostką (chyba juz nie ma tego modelu):
https://www.decathlon.pl/p/buty-turystyczne-niskie-mh500-wtp-meskie/_/R-p-302348
I sobie chwaliłem bardzo, nie są może to byty z jakiejś wyższej-średniej półki ale leżały na mnie jak ulał i ciorałem je niemiłosiernie ze 3 sezony a i często w zimę w nich biegałem więc jak ci TREKi bedą leżeć to bierz. Tylko pamiętaj rozchodzić je trochę chociaż bo w górach sobie w
@GodALLU: w zależności jak kondycyjnie przygotowany jesteś, od siebie dodałbym kijki trekkingowe - te najtańsze składane z decathlonu. W razie gdyby nie były potrzebne przypinasz do plecaka, ale ogólnie mega ułatwiają chodzenie :)
Warto też zaopatrzyć się też w taki składany w worek płaszcz przeciwdeszczowy, waży tyle co nic, zajmuje mało miejsca a w razie deszczu bardzo się sprawdza.
Nie wiem jak długie wypady planujecie, ale warto zabrać ze sobą w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@GodALLU: To jest straszne jak ludzie idą w góry! Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia! Ja wchodziłem w zeszłym roku na Giewont, lipiec, skwar, wszyscy w krótkich spodenkach, japonki, klapki, małe dzieci - koszmar! Ja jedyny byłem przygotowany: dwa czekany, raki, profesjonalna odzież, specjalistyczny mocno spłaszczony namiot (żeby opierał się wiatrom), butle z tlenem - najgorsze były te ich drwiące spojrzenia ignorantów. A przecież to GÓRY i wszystko może się zmienić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Pare browarów, aby puszki lub butelki po wypiciu wywalić w kosodrzewinę. Mozess też wziąć markera, lub jakąś farbę w sprayu, aby zrobić na skale wpis typu: Byłem tu @GodALLU . Czasem przydaje się też coś ostrego, czym mozna wyryć np. legia robi herbatę z wody po pierogach na ławce, lub stole, albo jakimś drzewie. No i chipsy, aby zobaczyć jak na Śnieżce wieje i porywa pustą paczkę w strone Czech ( ͡
@fallout444: to co wyżej, dobre buty, skarpetki, wazelina, sznurek, nożyczki, podstawowa 'apteczka', woda, skarpetki, ewentualnie bielizna czy jakaś koszulka na przebranie, powerbank. Jak idziecie na Śnieżkę to pamiętaj, że to bardzo wietrzne miejsce (uważane nawet za najbardziej wietrzne miejsce w Europie), a pogoda w górach potrafi zmienić się w ciągu kilku minut. Pelerynka foliowa za 5zł i jakiś suchy prowiant na pewno w plecaku nie zaszkodzą. Jeśli twój plecak nie jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GodALLU: wygodne adidaski trailowe czy inne buty do biegów górskich czy terenowych będą lepsze latem od ciężkiego buta górskiego. Zwłaszcza w terenie tak łatwym. Bierzesz do plecaka coś przeciwdeszczowego, dobrze mieć odzież termokontrolna na sobie i coś na 2. warstwę do plecaka jakby było chłodniej. Termos to jeśli się upierasz przy kawie/herbacie, inaczej szkoda nosić i lepiej po prostu butelkę/bukłak z wodą, bo latem jak ciepło to nie ma nic lepszego.