Wpis z mikrobloga

Mireczki, chcę prowadzić JDG w mieszkaniu, które należy do mojej dziewczyny. Przy użyczeniu jestem zobowiązany wrzucić to jako przychód o wysokości równej czynszowi, jaki bym płacił przy wynajmie. Można wrzucić to jako 10 zł i nikt się nie czepnie? W końcu chyba ma prawo decydować o tym ile chce kasy ode mnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#podatki #firma #jdg #najem #programista15k
  • 20
W końcu chyba ma prawo decydować o tym ile chce kasy ode mnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@JanZbedny: oczywiście, tak samo jak urzędnik ma prawo zakwestionować zgodność takiego postępowania z przepisami.
@JanZbedny: nie musisz od niej wynajmować powierzchni.
Jest możliwość prowadzenia działalności bez stałego miejsca wykonywania ...
Jak Cię spytają gdzie wykonujesz ... trochę w domu, trochę w aucie, trochę w coworku, trochę u klienta.
@fegwegw: dlaczego? Sprzątam, gotuje, bronie przed złodziejami i stwierdziła, że 10 zł będzie ok. Pytam się praktycznie a nie teoretycznie jak to u innych wyglądało w takiej sytuacji.
@JanZbedny: Jeśli chcesz to umowa najmu na 100 PLN z wyliczona powierzchnia użytkowa + różowy płaci podatek 9 PLN miesięcznie od uzyskanego przychodu z tej 100 do US. Co musi wyrazić później w rozliczeniu, a ty musisz udowodnić miesięczne koszty potwierdzeniem przelewu u księgowej. Możesz wtedy procentowo rozliczać koszty rachunków o ile chcesz się babrać w drobne.
@JanZbedny: Pierwszy dzień działalności zadzwoni do Ciebie US, ze nie ma umowy a użyczenie nie wchodzi w grę bo nie jesteście rodzina i elo. Później oświadczenie trzeba napisać, #!$%@?.
@JanZbedny:
1. Różowa może wynająć 1 m2 za gównopieniądz i urząd już się ucieszy i wszystko masz prawilnie, ale różowa powinna od tego 1m2 płacić podatek od nieruchomości w innej stawce.
lub
2. Adres prowadzenia działalności: brak stałego miejsca wykonywania działalności. Wystarczy że masz zameldowania "jakiś".
@sorasill: ale poza rodziną też można użyczyć, tylko wtedy z tego co rozumiem w grę wchodzi fakt, że dla mnie stanowi to przychód jak mi różowa użyczy, bo nie jesteśmy małżeństwem.
@kuncfot: o tym myślałem, szkoda tylko tego podatku od nieruchomości, 24 zl vs 0,81 zł, co prawda to klitka 8 mkw. No i pytanie czy faktycznie może za gównopieniadz legalnie mi to wynająć, bo kolega wyżej powatpiewa, że 10 zł przejdzie
@JanZbedny: a może wynajmij miejsce tylko pod siedzibę / do rejestracji (tak jak robią to biura wirtualne - może znajdziesz gdzieś umowę w necie), a nie pod prowadzenie działalności - bez zmiany przeznaczenia nie ma potrzeby zmiany podatku od nieruchomości
@JanZbedny: z całą stanowczością twierdzę, że:

Różowa pod działalność IT może wynająć Ci 1m2 za, dajmy na to, trzykrotność czynszu za owy jeden metr kwadratowy. Nikt nie ma prawa się przyczepić, do działalności potrzebujesz biurka i kompa, zajmują 1m2 i tyle.

mrówka od ksiegowosci


@sorasill: że z kim? ()
brak stałego miejsca wykonywania działalności


@kuncfot: ej, to ja w ogóle nie muszę tam nic wpisywac i nikt się nie czepnie? Bo jak tak to podam tylko adres zamieszkania/korespondencji czyli mieszkanie mojej różowej i elegancko. Bo czytałem wcześniej, że to musi być adres co do którego mam prawo użytkowania, no a nie mam, bo to jej mieszkanie.
@kuncfot: o panie, to mi to robi robotę, byleby nikt z US czy inny opresyjny urząd nie przyczepił się, że z moim pkd jako analityk finansowy nie mogę nie mieć siedziby czy coś xd To moje pierwsze jdg a wiem, że nasze państwo nie sprzyja obywatelom, stąd te obawy.