Wpis z mikrobloga

Uwaga #rozdajo 50 zł na pizze gdzie chcesz dla osoby, która udzieli merytorycznej odpowiedzi na poniższe pytanie:

Dlaczego szczepionka na covid-19 jest bezpieczna i każdy ma ją wziąć a jednocześnie jest nieobowiązkowa i nikt za nią nie odpowiada?

Najbardziej merytoryczną odpowiedź podpartą źródłami nagrodzę j/w.

Zastrzegam sobie prawo do nie wybrania jeśli poziom będzie żenujący. Czas do 21:37 dzisiaj.

#koronawirus
  • 8
Dlaczego szczepionka na covid-19 jest bezpieczna i każdy ma ją wziąć


@wiem_wszystko: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/safety/safety-of-vaccines.html

jednocześnie jest nieobowiązkowa


@wiem_wszystko: poczekaj, niedługo będzie

nikt za nią nie odpowiada?


@wiem_wszystko: odpowiada za nią chociażby producent, możesz też posiadać ubezpieczenie i będziesz miał dwa podmioty, tak ubezpieczenie obejmuje szczepienie na covid, upewniłem się w prudentialu gdzie sam posiadam

Najbardziej merytoryczną odpowiedź podpartą źródłami nagrodzę j/w.


@wiem_wszystko: podziękuję za uścisk ręki szura
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wiem_wszystko: jest bezpieczna ponieważ PODOBNO wielu specjalistów pracowało nad jej udoskonaleniem. Koronawirus istniał od dawien dawna ale na odpowiednie szczegółowe badania do tej pory nie było środków. Z racji pandemii rząd rzucił kasą więc specjaliści skupili się nad rozwojem szczepionki i mamy to co mamy. Z racji tego że czas nagli, to nie wykonano satysfakcjonujących badań, w związku z tym rząd zachęca ale nie zmusza do zaszczepienia się bo nikt nie
@wiem_wszystko:
Każdy ma ją wziąć, ponieważ należy za nie zapłacić dużo pieniędzy (naszych) z budżetu państwa.
Nie będzie obowiązkowa, dopóki jest w fazie testów klinicznych. A nawet po ich zakończeniu raczej nie będzie obowiązkowa. Oczywiście w teorii.
Nikt za nią nie odpowiada? No cóż, setki bolących ramion po zastrzyku, gorączki , zakrzepy, zaburzenia miesiączek i zapewne wiele innych NOP-ów byłoby sporym obciążeniem finansowym dla producenta, czy też państwa.
Jest bezpieczna na