Wpis z mikrobloga

#prawo #rodo moim rodzicom przeszkadza że sąsiad (srogi patol) na swoim syfiatym ogródku ma kamerę obrotową która nagrywa sąsiednie ogródki. Po dobroci nie trafia, wg. Tego co googlowalem to narusza to prawo o ochronie danych.

Wg. Straży miejskiej trzeba zgłosić problem6na policje #policja

Przeszkadzałoby Wam takie cos? Ja mam wywalone na to ale jak moim rodzicom przeszkadza to muszę im pomoc
Bobokkk - #prawo #rodo moim rodzicom przeszkadza że sąsiad (srogi patol) na swoim syf...

źródło: comment_1626277064a8JMfS07Duz3sWtlpVv9U8.jpg

Pobierz
  • 17
@Bobokkk: Zanim polecicie "jakiś mocny laser i bye matryca".

288) § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5

Ale też gość nie ma prawa nagrywać sąsiednich posesji:

https://www.rp.pl/Dobra-osobiste/307069912-Nie-zagladaj-kamera-do-cudzego-ogrodka---Sad-Apelacyjny-o-zadoscuczynieniu-za-monitoring.html
https://www.ckcsolution.pl/czy-mozna-nagrywac-posesje-sasiada-bez-jego-wiedzy-czy-prawidlowe-jest-ze-na-obraz-z-kamery-nachodzi-posesja-sasiada/
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bobokkk: czy kamera jest na wysokosci przekraczajacej 2,2m? Jezeli nie, to zrobilbym na tym fragmencie plot zaslaniajacy. Zastanawiam sie tez, ale niech ktos inny sie wypowie, czy jezeli 2,2 m przekracza, to nie mozna sprobowac tego zglosic do nadzoru budowlanego (?). Przy czym zastrzegam - to luzna mysl
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bobokkk: w zakresie budowlanego dzielnicowy nie jest wlasciwy.

Przy okazji sprawdzilem - 2,2 m dotyczy ogrodzenia. Na internecie znalazlem, ze w przypadku masztu wysokosc wynosi 3 m, ale nie wiem skad to info. Wg mnie warto zadzwonic do gminy w tej sprawie z tytulu ew. samowoli budowlanej. Moze zadziala
@Bobokkk: jeden mirek - instalator kamer - opisywał taką historię. Sąsiad nie chciał, żeby nagrywać jego posesję, więc na nagraniu był czarny kwadrat. Raz ktoś porysował mu przed domem auto, sąsiad z policją przyszedł po nagranie. Dostał nagranie czarnego kwadratu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)