Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: jak to się ma do wiadomości z tego roku:

1. Francuska konstytucja nadrzędna nad prawem UE. "Szanują swoją suwerenność"
2. Trybunał Niemiec o wyższości prawa Niemieckiego nad UE.
3. To samo Hiszpania

Czy według ciebie to też są szkodniki? A może po prostu UE zda sobie sprawę, że nie jest w stanie narzucać prawa członkom. Czy według ciebie wyrzucenie z UE Polski skłoniłoby Niemców czy Francuzów do cofnięcia tych wyroków?
  • Odpowiedz
@Quzin: ale przecież oni nie decydowali o nadrzędności konstytucji nad prawem unijnym bo tak jest od zawsze. Wyrok dotyczy nadrzędności prawa unijnego nad krajowym.
  • Odpowiedz
  • 1
@#!$%@? co za #!$%@? Millera, idąc tym tropem niech mi ktos odpowie ilu morderców opowiedzialo się za wejściem? Ilu bylych komuchów bylo za? Trzeba byc #!$%@? żeby bronić tej zasranej uni, i niedorozwinietym żeby wychodzić ze wspólnoty
  • Odpowiedz
@Quzin: Drama musi być. A po drugie, ja jako jedna z tych 13,5M osób głosowałem za unią która wspiera rozwój polski i jest strefą wolnego przepływu towarów, usług i ludzi, a nie za unią narzucającą nam prawo tworzone przez niewybieranych urzędników!
  • Odpowiedz
@Quzin: Tak to się ma, że ETPCZ nie mówi o konstytucji, a mówi o trójpodziale władzy. Mówi o tym, że izba dyscyplinarna obsadzona sędziami z polecenia politycznego niszczy trójpodział władzy. Posłuchaj wypowiedzi prof. Bodnara przed TK
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Unia to chyba ostatni bastion przed ciągnieciem sowietom.

Patrząc na sytuację wschodnich sąsiadów i historię współpracy ze wschodem trzeba być naprawdę tęgim dzbanem żeby woleć postkomunizm od niemieckiego buta póki co
  • Odpowiedz
@Quzin: pkt 3 - manipulujesz tymi, którzy nie znają sprawy - mandat europosła i areszt dla Oriol Junquerasa to zupełnie inna sprawa i jak najbardziej wyszedł na wolność w zeszłym miesiącu.
  • Odpowiedz
. A po drugie, ja jako jedna z tych 13,5M osób głosowałem za unią która wspiera rozwój polski i jest strefą wolnego przepływu towarów, usług i ludzi, a nie za unią narzucającą nam prawo tworzone przez niewybieranych urzędników!


@gundis24: no to jest już nas dwóch :-)
  • Odpowiedz
Mówi o tym, że izba dyscyplinarna obsadzona sędziami z polecenia politycznego niszczy trójpodział władzy.


@xkajteqx: w kilku państwach UE najwyższe organy sądownicze obsadza się sędziami z polecenia politycznego. U nich nie niszczy to trójpodziału władzy?
  • Odpowiedz