Wpis z mikrobloga

@beretzantenka: dane z 30 kwietnia 2021, to jest zeszły rok? XD a wiesz w jaki sposób pozyskali kase z rynku? Wydrukowali hedge fundom akcje - tym samym hedge fundom którym społeczność superfrajerów chce zaszkodzić
@goferoo: sprawozdanie finansowe 2021 jest za rok obrotowy, który im się kończy 31 stycznia. 30 kwietnia, to akurat 3 miesiące po zamknięciu roku obrotowego. Spłatę kredytu znajdziesz w ich sprawozdaniu z 1 kwartał 2021 (opublikowane 9 czerwca 2021). I tak, spółki pozyskują kasę z rynku przez emisję akcji. Tak to właśnie działa. Dalsza nauka podstaw to 200 pln/h daj znać jak jesteś zainteresowany.
@beretzantenka: dobra przekonałeś mnie, zmieniam moja wycenę gme na $40 - $28 dolków za posiadana gotówkę i 12$ za wartosc książki dyskontowana kosztami sprzedaży kapitału. Ty serio uważasz ze obecne $160 jest uzasadnioną biznesowo wyceną?
@goferoo: nie. uważam, że wartość godziwa mieści się gdzieś między 80 a 100. I jednocześnie jestem przekonany, że w perspektywie 2 lat wartość ma duże szansę przekroczyć 250. Mają dobry team, dużo kasy, fanatycznych wyznawców. Spokojnie mogą zabrać Amazonowi 50% rynku gadżetów nerdowskich. A moass będzie albo nie, ale to nie zależy od retailu:P Nieważne czy ktoś kupi 10 czy 100 akcji. Na squeeze potrzeba #!$%@? kasy. Porsche przygotowywało squeeza VW