Wpis z mikrobloga

Jako, że wcześniejszy wpis był tworzony "w biegu", to wdał się błąd. Chodzi mi Mazdę 5.

Pytanie do Mirków jeżdżących Mazdami. Planuję zmianę samochodu na większy i biorę pod uwagę m.in. Mazdę 5. Na co zwrócić uwagę, czy któreś roczniki mają lepszą opinie, czy to prawda że blacha szybko rdzewieje? Mój budżet to maks 40 tys. zł. W ogóle warto patrzeć na ten samochód dla rodziny 2+2, czy jednak szukać kombi (myślę też o Fiacie Tipo kombi i Toyocie Avensis kombi)?

#mazda5 #mazda #kupnosamochodu #motoryzacja
  • 8
@inko-gnito: jak duże masz te +2? Ja mam jeszcze małe, szkolno-przedszkolne i nie potrzeba mi jakiejś wielkiej landary, na codzień i na wakacje wszystko się mieści, a jak brałem więcej (wózek czy coś) to pożyczałem box dachowy. Mam zwykłego kompakta. Myślę, że z kombi nie potrzebowałbym boxa nawet wtedy.
Jutro zresztą jedziemy na tydzień i spokojnie się zapakuję.

Teraz przy zmianie pewnie wziąłbym coś z większym bagażnikiem, ale też bez przesady
@Palladyn400: mam w rodzinie lakiernika, więc blacharka zostanie dokładnie sprawdzona.
@Alpha_Male jedno 10 miesięcy, a drugie w drodze. Więc będzie wożony i wózek i spacerówka. Do tego buduje dom i niedługo będą wożone panele, płytki, meble itd. W Maździe 5 podobają mi się tylne, przesuwne, drzwi.
Dodam, że szukam samochodu z silnikiem benzynowym i planuję wstawić instalacje LPG.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@inko-gnito: na tipo bym nie patrzył, straszny jest to samochód ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak Mazda będzie miała podłogę w dobrym stanie i jeszcze poświęcisz parę groszy na zabezpieczenie antykorozyjne, to myślę, że będziesz bardzo zadowolony. A przesuwne drzwi bardzo docenisz, jak przyjdzie ci pakować dzieciaki do tyłu na ciasnym parkingu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aksal89: jeździłeś nowym Tipo? Ja mam Bravo 2 z silnikiem 1.4 T-Jet i jestem zadowolony. Samochód tani w zakupie i eksploatacji, mam go prawie 3 lata i jak na razie nie było żadnych uciążliwych usterek. Fakt, że jest dosyć głośny powyżej 110 km/h, ale coś za coś. Przy każdym samochodzie trzeba iść na jakieś ustępstwa. Fiat głośny i mogą trzeszczeć plastiki, ale będzie młody rocznik i zwyczajnie podoba mi się ten
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@inko-gnito: mam w firmie i od czasu do czasu jeżdżę Tipo, co prawda oczywiście w podstawowej wersji z 1,4 95KM, ale tak jak kiedyś myślałem, że takie Tipo na wszystko, czego się oczekuję od dupowozu, tak teraz rozumiem, dlaczego jest chyba 15, czy 20k tańszy od konkurencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dla mnie absolutnie dyskwalifikują go fotele - nie wiem, czy wyższe wersję wyposażenia mają jakieś lepsze,
@inko-gnito: @aksal89: też nam bravo. Jestem teraz nad morzem, zapakowaliśmy się 2+2 na tydzień, gdyby było mało to pożyczyłbym znów boxa.
Też miałem budowę i wykańczanie i dało radę, ale oczywiście większe byłoby lepsze. W bravo przede wszystkim ten wysoki próg załadunkowy to mordega przy jakichś cięższych rzeczach, workach itp.

Co do jakości, ja już na pewno fiata drugi raz nie kupię. Niby tanie auto, to wiele oczekiwać nie można,