Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Do wykopków płaczących, że hurr Boris i Rishi się nie izolują durr.
Program nie izolowania się, a testowania już trwał dla wielu firm.
Głupotą byłoby dla nich nie podpięcie się pod to teraz. Jeszcze potem powiedzą społeczeństwu, że uczestniczyli w ważnym badaniu, jak bohaterowie. Już od jakiegoś czasu mówi, się o zmianie zasad izolowania się przy kontakcie dla osób double jabbed. Bo przez używanie apki firmy i NHS stają.
Apki nikt nie mógł Wam nakazać zainstalować, nawet pracodawca z tego co wiem. Więc jeśli byliście "poszkodowani" przez nią, to na własne życzenie.
Aktualnie jest tyle osób na izolacji przez kontakt, wynik dodatni itd. że system test&trace na bank nie jest w stanie skontrolować wszystkich, bo by tam z pół miliona osób musiało przy tym pracować.
Czytałem jakiś czas temu, że tak na prawdę izoluje się tylko ok. 30% osób które powinny to robić.
#uk #koronawirus
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@wrzesien: tak chore pieniądze. W budżecie na rok 2021 to jakieś 36 mld £.
Mam nadzieję, że ktoś kiedyś odpowie za to. Albo chociaż zapisze się to na kartach historii na jeden z największych przekrętów na kasę w historii UK.
System cel ma szczytny, szkoda że zyski z niego w porównaniu do kosztów są znikome.
Przypomnę, że miał zapobiec drugiemu lockdownowi itd.
@gonzo91: tylko ze bioracy udzial w tym programie mieli byc wylosowani i tak sie akurat cudowanie przytrafilo, ze wylosowano Sunaka i Borisa. Coz za przypadek i szczescie!
Sunak wiedzac jak zareaguje publika juz sie od tego odcial i napisal tweeta:

"I recognise that even the sense that the rules aren’t the same for everyone is wrong. To that end I’ll be self isolating as normal and not taking part in the
@gonzo91: z tego co się orientuję, to nie ma nakazu izolacji jeżeli pojawi się informacja na apce nhs. W takim przypadku należałoby izolować np cała firmę, ponieważ pracownicy zostawiają telefony w szafkach w szatni. Obowiązkowa izolacja jest jedynie po telefonie z track&trace.