Wpis z mikrobloga

Zainspirowany wpisem @Monochrome_Man pomyślałem, że również podzielę się zdjęciem z rodzinnego albumu z ciekawym pojazdem.

Zdjęcie przedstawia moją babcie ze znajomym wykonane gdzieś w latach 1946-1949 pod fotolabem, najprawdopodobniej w Jaworze.

Kiedyś zainteresował mnie traktor widoczny na zdjęciu i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że to amerykański Farmall A. Lekko zaintrygowany skąd amerykański traktor na tym terenie znalazłem tylko wzmiankę, że amerykanie przekazali ZSRR jakąś partię traktorów w ramach pomocy gospodarczej i jak widać na zdjęciu część trafiła na ziemie zachodniej Polski. W sumie ciekawy temat, a chyba mało znany.

Nawiasem, moja babcia pochodzi z Mazowieckiego, ale po wojnie przez kilka lat mieszkała na terenach poniemieckich. Całkiem sporo osób tam migrowało z biedniejszych obszarów Mazowieckiego.


#parkology #historia #rolnictwo #traktorboners #traktor #dolnyslask #ciekawostkihistoryczne #fotografia #fotohistoria
puszkapandory - Zainspirowany wpisem @Monochrome_Man pomyślałem, że również podzielę ...

źródło: comment_16266364566WWbwQXmL4V0drb6Qo0BL2.jpg

Pobierz
  • 10
Naszła mnie refleksja - też byli młodzi, żyli, robili zdjecie, mieli marzenia jak my.


@Funky__Koval: Nie wiem jak z marzeniami ale akurat babcia tak ok. 80tki podzieliła się ze mną raczej smutną refleksją, że nic w życiu nie użyła, bo od śmierci ojca, gdy miała 7 lat musiała pracować. Jako 8 latka opiekowała się innymi dziećmi.
A dziadka przed ślubem widziała 3 razy (wg jej opowieści) ( ͡º ͜ʖ