Wpis z mikrobloga

Mireczki!
Jakie auta (tak podświadomie) sprawiają, że bardziej uważacie na drodze w obawie, że ich kierowca coś odwali? Ostatnio mam fazę na dwa typy: grzybowóz na czarnych blachach typu Fiat Palio, albo coś z carsharingu (widzę napis Panek i od razu się zwysły wyostrzają XD)
#motoryzacja #samochody #pytanie
  • 45
  • Odpowiedz
@ewataewa: Passat na kieleckich blachach! Ogolnie auta z rocznikow 2000-2005 z województw gdzie nie ma autostrad. Janusze robią dziwne rzeczy, oczywiście busiarze również.
  • Odpowiedz
@korkodylek ja też. Na torach - na symulatorze nie miałem okazji.
Ale serio - ogoniarstwo to przejaw agresji i nie należy tak robić. A ja np. jestem z zasady przekorny i lubię takich wkurzać. I jest nas coraz więcej xD
Nie "szkolić", nie "moralizować". Po prostu jak widzę przy 150kmh chama na ogonie, to zwyczajnie chce go doprowadzić do białej gorączki.

A co do pośpiechu i sytuacji nie cierpiących zwłoki: bezpieczny dystans
  • Odpowiedz
@Kotouak: według mnie właśnie większą agresją jest robienie na złość. I tak jak mówiłam, nie jadę nikomu metr za zderzakiem, natomiast nie postrzegam dojeżdżania jako zbrodnię. Jak do mnie ktoś się szybko zbliża to mu ustępuję, zanim ten zacznie mnie poganiać. Generalnie uważam, że podejście polegające na eskalacji nerwów i agresji jest bardzo szkodliwe i irracjonalne. Powinniśmy ze sobą na drogach o wiele lepiej współpracować i patrzeć na siebie. I generalnie
  • Odpowiedz
@korkodylek: no masz rację. I chwała Ci za to, że nie jesteś ogoniarą (σ ͜ʖσ)
Też staram się ustępować, jeżeli np. jadąc 150 widzę daleko daleko coś co jedzie jeszcze szybciej.
Jednak chamstwa po prostu nie lubię.
Szerokości, przyczepności, koleżanko ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
Jakie auta (tak podświadomie) sprawiają, że bardziej uważacie na drodze w obawie, że ich kierowca coś odwali?


@ewataewa: każde bo nie ufam ludziom :(
  • Odpowiedz
Gruzowy golf 4 lub stary seat leon, ewentualnie zardzewiały civic - od razu wiem, że będzie jakaś akcja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
gdy muszą mnie wyprzedzić i za każdym razem wychylają się jak wahadełko na doświadczeniu z fizyki aby zobaczyć czy mogą wyprzedzić,


@Menefe: Pamiętam, ze kilka lat temu ciężarówki dawały znać szybkim kierunkowskazem w prawo, że droga wolna. Szkoda, że to wymarło.
  • Odpowiedz
ogoniarstwo to przejaw agresji


@Kotouak: U mnie to przejaw cebuli. Gdy oba auta jadą w miarę wolno na tempomacie to auto z tylu ma znacznie niższe spalanie.

Czasem wyprzedzał to auto i daje mu jechać z kolei w cieniu aerodynamicznym.
  • Odpowiedz
@Kotouak: Zalezy bardzo od warunkow, jezdze tak moze ćwierć procenta czasu na autostradzie.

Jazda w cieniu aerodynamicznym za TIRami jest jednak bezpieczna, o ile masz sprawne hamulce a na drodze jest mały ruch. Nie widziałem jeszcze na oczy gwałtownego hamowania TIRa.

Oni maja świetną widoczność i malo do ich zaskakuje.
  • Odpowiedz
@RoastieRoast no ćwierć procenta to całkiem niewiele xD
No ale - w przypadku TIRa to ryzyko dotyczy już tylko Ciebie, więc jak masz taką potrzebę, to nie hejtuje ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz