Wpis z mikrobloga

Od lekarzy i naukowców kiedyś słyszało się, że:
-palenie papierosów jest dobre dla zdrowia
-eternit nie jest szkodliwy, więc można nim spokojnie wykładać dachy
-homoseksualizm to choroba psychiczna
-rtęć w dawkach stukrotnie przewyższających dzisiejsze normy leczy syfilis (preparat blue mass)
-lobotomia to świetna metoda leczenia depresji i innych zaburzeń psychicznych

Były też kapsułki fen-phen na odchudzanie, zatwierdzone warunkowo przez FDA w 1996 na okres próbny jednego roku po obiecujących wynikach (ludzie faktycznie chudli, ale przy okazji wysiadało im serce - odszkodowania wypłacono ponad 50000 osobom). Podobna historia była z lekiem przeciwbólowym Vioxx, który wycofano w 2004, czyli dopiero PO PIĘCIU LATACH od wprowadzenia, bo dopiero wtedy wyszło, że lek robi więcej szkody niż pożytku (6 miliardów dolarów poszło na same spory sądowe).

A to tylko kilka przykładów, pierwszych z brzegu.

Więc zanim zaczniecie machać na lewo i prawo nauką niczym wiedzą ostateczną i prawdą objawioną, to skorzystajcie też ze zdrowego rozsądku, o ile jakikolwiek macie.

#koronawirus #covid19
  • 59
@Hedage: Dobra nikt nie pytał, nie chcesz to się nie szczep ale skończ siać ferment, porównywanie paru leków do szczepionki masowej produkcji jest z dupy argumentem.Mam #!$%@? dość wyczytywania tych bzdur na głównej, co jednego szura wrzucam na czarno to następny dostaje tu ataku paniki.Cieszy mnie, że już was zaczynają separować od społeczeństwa, wczoraj byłem w szpitalu i pielęgniarka pytała kto zaszczepiony a kto nie, osobne poczekalnie to najlepsze co mogło