Wpis z mikrobloga

Grubo! Po złożeniu wniosku o pożyczkę w @PKO dostałem wiadomość, że zalegam gdzieś na kwotę 20,02 zł - z 2001 r. czyli sprzed 20 lat!

Wszystko byłoby w porządku gdyby nie parę drobiazgów:
1) Sprawdziłem BIK, BIG InfoMonitor, KRD - nie mam żadnych długów
2) Sprawdziłem wszystkie banki w których kiedykolwiek miałem konta (Pekao SA, ING, mBank) - żaden z tych banków nie ma o mnie żadnej takiej informacji
3) Nie jestem pewien czy wtedy nawet miałem konto

Jeśli faktycznie zalegam jakiemuś bankowi 20 zł to chętnie to oddam - ale kuźwa jak, gdzie, ja wtedy nie brałem żadnego kredytu na ZERO ZŁOTYCH! Takiego absurdu jeszcze nie widziałem na oczy. W BIK i BIG powiedzieli mi, że tak starych danych nie przechowują, nawet jako statystycznych ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Bankierpl

#pkobp #banki #finanse #pieniadze #kredyty
źródło: comment_1626859554QJmD2zVvBDh36ZtfQCStPZ.jpg
  • 9
@PanBulibu: pewnie miałeś długu na 1 grosz, przez 10 lat nazbierał się drugi grosz odsetek, a koszt maila z przypomnieniem to 20zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak w ogóle to czemu kontaktowałeś się z bikiem anie z pko żeby to wyjaśnić?
@sirgorn: Kontaktowałem się z PKO w tej sprawie ale "nie mogą mi udzielić takiej informacji skąd mają tą informację".

Poza tym - mówimy tu o 20 latach więc ten dług byłby już przedawniony gdyby się upierać.
@PanBulibu: Może opłaty za konto bankowe?


@KromkaMistrz: cokolwiek to jest chętnie oddam, bez problemu - ale kosmosem jest dla mnie to, że nikt nie potrafi mi odpowiedzieć gdzie jest (-było?) to zobowiązanie i na jaki rachunek to trzeba wpłacić. Paranoja.

Pierwsze swoje konto miałem założone w 2000 r. ale nie brałem żadnych kredytów.
@PanBulibu: zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią (800 302 302) lub bezpośrednio w oddziale. Postaramy się sprawdzić, o jakie zadłużenie chodzi.


@EkspertPKO: Dziękuję, rozmawiałem z waszą infolinią trzy razy, nie potrafiliście pomóc. Odmawiacie mi kredytu ale nie potraficie wyjaśnić gdzie mam rzekomy dług, który zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem jest przedawniony i zatarty - zatem nie macie prawa ani o nim wiedzieć ani tym bardziej wykorzystywać go do oceny