Wpis z mikrobloga

Czy spotkał się ktoś z wykresami tworzonymi na podstawie samej ceny? Kiedyś się tym bawiłem trochę, ale porzuciłem pomysł. Zastanawiam się czy są jakieś narzędzia z takimi wykresami. Tłumaczę na szybko o co chodzi. Wykres taki można utworzyć (w idealnej sytuacji) posiadając dane o wszystkich zmianach ceny, nowy punt na wykresie jest tworzony kiedy cena wzrośnie/spadnie o jakiś ustalony próg np. 0,1%. Czyli powiedzmy, przez 4 godziny cena zmienia się w zakresie nie więcej niż +/- 0,1% - brak nowych punktów. Dalej np. zmieni się o +0,1% - dochodzi nowy punkt. Zmieni się o +0,5% - dochodzi 5 nowych punktów (5 * 0,1%) itd. Można powiedzieć, że to podejście w stylu analizy technicznej, ale można też powiedzieć, że to pójście w drugą stronę - bo trudno mówić o AT bez uwzględniania czasu. Czy ma to jakikolwiek sens? Nie wiem, zapraszam do dyskusji. #gielda #kryptowaluty
  • 8
@psi-nos: Jeśli masz dużo wolnego czasu i chęci to proszę bardzo. Możesz po paru miesiącach tu do nas wrócić z wnioskami i info ile kasy udało ci się dzięki takiej metodzie zarobić :)
info ile kasy udało ci się dzięki takiej metodzie zarobić :)


@poznaniak: pewnie nic, ale chciałbym zobaczyć wykres bitcoina w takiej formie, żeby chociaż mieć złudzenie że więcej rozumiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@RGB_XYZ: jest nawet na tradingview, ale z tego co rozumiem to w Renko próg zmiany ceny ustalany jest bezwzględnie (np. $10), nie proporcjonalnie jak pisałem np. 0,1%, co słabo się sprawdza przy długich okresach w których np. bitcoin wzrósł 10-krotnie.