Wpis z mikrobloga

W nocy nikt nie patrzy to wrzucam Jowisza, na którym uwieczniłem odbyty tanzyt cienia Ganimedesa ( ͡° ͜ʖ ͡°), którego widać po lewej stronie gazowego giganta, a jeszcze dalej na lewo Europa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zrobione za pomocą stałego zestawu: Synta 16 + ASI290MC + UV/IR-cut + ZWO ADC. Kolejny kroczek w małym projekcie :)
#jowisz #mojezdjecie #astrofoto #kosmos #mactrixpoleca #astronomia
Pobierz mactrix - W nocy nikt nie patrzy to wrzucam Jowisza, na którym uwieczniłem odbyty tan...
źródło: comment_1626907363dQ9cIrz2Ri2jioLbbaQGyc.jpg
  • 15
@Pan_Kielonek jakbyś patrzył na Jowisza przez okular to przez co najmniej 30 min zobaczyłbyś jak ta czerwona plama powoli przesuwa się z prawa w lewo i z czasem chowa po drugiej stronie tarczy planety (bo masz jakby odbicie lustrzane, a ja tu zrobiłem odwrócenie tego odbicia). Podobnie z księżycami - widać ich powolny ruch. Ten ruch też definiuje maksymalne czasy zbierania materiału na finalne zdjęcie. Dla Jowisza, żeby osiągnąć nieporuszony detal to
@Mcmaker z balansem kolorów i detalem powalczę jak będę miał następnym razem sesję i zdecydowanie więcej materiału. Tu za mało by coś sensownego wycisnąć, gdy już próbowałem to szum strasznie psuł odbiór. Patrz poniżej :) PS. W weekend muszę sprawdzić kalibrację monitora, bo nawet po wyłączeniu eye saver mode wychodzi mi delikatny fiolet.
Pobierz mactrix - @Mcmaker z balansem kolorów i detalem powalczę jak będę miał następnym raze...
źródło: comment_1626991724lvAvPwmSS1nKPJWcZxpzux.jpg