Wpis z mikrobloga

@Tarec no ale w proplayu albo jak grasz ze znajomymi, gdzie istnieje jakaś sensowna komunikacja gra się trochę inaczej. Rotacje bota na topa, roamujacy support zostawiający adc solo na lini, granie sidelanes. Po prostu jak grasz z randomami to ciężko jakoś sensownie robić rotacje, bądź grać swoje taktyki drużynowe, więc ostatecznie wybiera się co to w miarę działa i co każdy umie grać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@palladni: nah, nie gram w Lola od 6 lat. A jak grałem to junglowałem wszystkim soraka, taricem, vayne ¯\_(ツ)_/¯

Ostatnio (2 lata temu) spróbowałem znowu i zagrałem tym glutem śmiesznym i well. Dla mnie lepsza jest dotka
  • Odpowiedz
@Tarec: smok w early to jedno, gdyby druzyna A poszla w 2 na topa a druzyna B w 2 na bota, to druzyna B przy walce o smoka ma praktycznie 4vs3 , druga sprawa to to ze linia na bocienjest troche "krotsza" od topa i adc latwiej #!$%@? przed gankiem
  • Odpowiedz
@Tarec: podział jest bo tak zagrali parę razy na turniejach a potem Riot zrobił z tego nieoficjalną zasadę za złamanie której można było dostać bana. Jeżeli ktoś znalazł efektywny sposób na złamanie tej dynamiki to Riot nerfił wszystko co z nim związane.
@Bomfastic: sztywne były dopiero od połowy drugiego sezonu, wcześniej nikt nie wiedział jak się w to gra więc często było po prostu "we need tank", "we need stun"
  • Odpowiedz
@spajdermen: Wut?
Przeciez taki podzial linii byl od zawsze i od poczatkow bety, gdzie wszyscy sie smialismy z lola, ze to dota dla ludzi, ktorych nie stac na hona/nie potrafia grac. Jedyna roznica, ze czesciej sie grajo jakies adc mid czy jakies stunlocki na bocie itd. ale sam uklad osob na linii byl identyczny od zawsze (no chyba, ze miales 3 lvl i nikt nie szedl do jungli bo nie mial
  • Odpowiedz
@pi73r: nie miałem takiego doświadczenia, przez długi czas grałem właśnie w ten sposób że brało się właściwie to co się chciało, a grałem naprawdę sporo i z różnymi grupami osób.
  • Odpowiedz
że adc i supp na midzie a midlaner na bocie


@Puccini: na wyższym poziomie midlaner bedacy na bocie nawet nie powacha minionow, co wrogiemu midlanerowi przyjdzie latwiej na midzie, jako ze jest to krotsza linia. Wiec w ten sposob wasza druzyna domyslnie jest w gorszej sytuacji
  • Odpowiedz
@spajdermen:
No brac to sobie mozna bylo, no ale jakbys sie komus na mida #!$%@? na drugiego to bys byl zwyzywany.
Chyba ze grales ponizej golda + miales niskie mmr na normalach to moze faktycznie total #!$%@?.
  • Odpowiedz
@drim: zlota zasada: gankuj tam gdzie warto. Czasem 0/2 jest do uratowania i pomoc takiej osobie uratuje linie, ale duzo czesciej jesli ktos daje sie tak latwo zabijac z poczatku meczu to nie warto tracic na niego zbyt wiele czasu. Lepiej pomoc komus, kto ciagnie team w gore.

@Bomfastic: to kwestia pro druzyn, ktore wymyslily najbardziej efektywny sposob grania: adc jako lategame'owy kosiarz wszystkiego, support do pomocy adc w early
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@n4zarh:

to kwestia pro druzyn, ktore wymyslily najbardziej efektywny


Rozumiem, ale to nie zmienia faktu, że jest to ograniczenie, że nie da się już ogarnąć niczego bardziej efektywnego. Bo nie i kropka, gdzie w dotce zależy od matchupu

Riot i mowi ze gra jest nudna, wiec tak nie wolno itd.


I to już jest w ogóle tragedia
  • Odpowiedz