Wpis z mikrobloga

@ToiletShark: Chodziło mi o to, że powszechnie to uważa się, że za LGBT i laicyzacją społeczeństwa jest "lewactwo", bo tak słynne "prawactwo" twierdzi. Generalnie jest tak, że istnieją też ludzie, których poglądy można uznać za prawicowe, a są ateistami i częścią LGBT. PiS generalnie uważa się za partię prawicową, pod kątem światopoglądowym to już bardziej na prawo jest tylko ściana, ale w kwestiach gospodarczych to jest kwestia bardzo umowna. Nie uważam,
  • Odpowiedz
@Emprzem PiS to nie jest, żadna partia Konserwatywno-Socjalistyczna, Pis to partia populistyczna, mówią jedno robią drugie. Określanie PiS mianem prawicy, bądź lewicy bez głębszego przemyślenia, czy aby na pewno jest to adekwatne do rzeczywistości, wydaje mi się conajmniej głupie.
  • Odpowiedz
@ririsu12 nie zaprzeczam, że karakan i banda mają poglądy konserwatyzmu tradycjonalistycznego, chodzi mi jedynie o to, że PiS swoimi działaniami (także światopoglądowymi), często zaprzecza definicji prawicy. Jest to spowodowane tym, że PiS jest partią populistów, o czym wielokrotnie wspominali przedstawiciele KO (których de facto uważam za bardziej prawicowych niż PiS), dlatego nie można umieścić ich na osi prawica/lewica, bo tak na prawdę ich poglądy zależne są od tego czego chcą ich wyborcy.
  • Odpowiedz
@ToiletShark: O tym właśnie napisałam. Podział na prawicę i lewicę jest bardzo mocno na siłę, bo jest więcej osi. Mnie denerwuje to, że jak ktoś, kto uważa się za prawicowca, widzi coś złego, to z automatu uważa za lewackie i vice versa.
  • Odpowiedz
@ririsu12 idioci, znajdą się wszędzie, ale prawda jest też taka, że prawicowiec prawicowcowi, nie równy. Ja uważam, że prawicowe poglądy PiSu są głupie i zacofane, pomimo, że jestem "białym, cis, mężczyzną i katolikiem o prawicowych poglądach".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Emprzem: ta grupa to złoto, dzbany nie wiedzą jak dac bana co jakiś czas tam wchodzę dołączam i troluje że trzy dni, #!$%@? mnie i se wracam xD
  • Odpowiedz
@ToiletShark: Mnie większość wykopu uzna za ultralewaka, bo jestem ateistką, uczestniczyłam w marszu równości, aleeee... jednocześnie jestem ciskobietą (choć miałam wątpliwości, czy psychicznie nie jestem niebinarna, ale to był epizod) i żyję w heterozwiązku. Jednocześnie wśród moich bliskich znajomych są, o ironio, głęboko wierzący katolicy. Szanujemy swoje poglądy i nie próbujemy się wzajemnie przekonwertować, tak więc żyjemy ze sobą w przyjaźni i zgodzie. Prawica to niekoniecznie prawactwo, tak samo, jak lewica
  • Odpowiedz