Wpis z mikrobloga

@elf_pszeniczny: z tym SLD to bym nie powiedział, że co to za życie bo jednak po latach nieobecności jako Nowa Lewica zdobyli w parlamentarnych w 2019 13% głosów chyba i dobry wynik zapewne utrzymają w kolejnych, no i są dosyć głośni w mediach, w internecie, dużo młodych ich popiera. Wg mnie mają jeszcze przed sobą przyszłość. A PSL to niby dobry przykład, ale tak naprawdę kiedy oni byli ostatnio u władzy?
no to wiatr w żagle, a upadek partii to dwie różne rzeczy. Może wyborów by nie wygrali, ale myślę, że z twardym elektoratem wciąż by byli do dziś w polskiej polityce tak czy inaczej, choćby na poziomie tych 10-15%.


@ananasowy: Byliby, ale tak jak mówisz - na innym poziomie procentowym. A całe te miesięcznice, obrona krzyża i powiązanie z tym postaw patriotyczno-chrześcijańskich dodały pisowi znacznej liczby wyborców i zacieśniły ich powiązanie
@elf_pszeniczny: @ananasowy:
Wiatr w żagle PIS to były:
- nielegalna migracja z Afryki i bliskiego wschodu oraz zgoda PO na przyjęcie tych migrantów w ramach relokacji
- cała ta akcja z migrantami wpuszczanymi do Europy jak do siebie zmasakrowała u nas poparcie dla partii lewicowych/liberalnych a podbiło konserwatywnym
- wysoki i ciągle rosnący dług publiczny + przejęcie OFE przez ZUS - wtedy to był bardzo medialny temat, przynajmniej raz w
@elf_pszeniczny: @danek01: gówno prawda. Przez 5 lat jechali na smoleńsku zrażając do siebie masę ludzi. Nic na tym nie ugrali. Kaczyński odzyskał władzę właśnie dzięki zmniejszeniu udziału smoleńska w kampanii - ograniczył go tylko do najbardziej gorliwych wyznawców nurtu - jak profesor... Jak robi się to za granicą, każdemu komu zależy na jednym postulacie daje się ten jeden postulat- działa punktowo. Drugim krokiem było włożenie dumy w kieszeń i znalezienie
@elf_pszeniczny: serio? nie znam się pewnie tak dobrze jak ty, ale po czym wnosisz? ja sądzę, że to było jedno z głównych paliw, na którym PiS jechał, ale nie pomyślałbym, że to było coś co utrzymało partię przy życiu. możesz dokładniej opisać jak by to miało się stać?


@ananasowy: W tamtym czasie interesowałem się polityką w dużym stopniu. Na początku 2010 roku zostało parę miesięcy do wyborów i było consensusem