Wpis z mikrobloga

akurat nie mówimy o tym jak jest w PL


A chwilę wcześniej:

Gdybym to co place na nasz NFZ odkładał na drugie konto w tym momencie na swoje leczenie odłożone bym miał ok 27k a pracuje dopiero od 4 lat.


@JarekNoooTego: nie chcę Cię łapać za słówka. Po prostu już badałem ten temat w miarę dokładnie i wyszło, że nawet najdroższe pakiety prywatne nie mają startu do zakresu ubezpieczenia z NFZ.
@Galkovsky Przecież takie maski są zajebiste, masz normalne wymienne filtry, wydychane powietrze idzie inną drogą żeby filtry były suche, można ją łatwo myć no i przez to że nie jest porowata bakterie i inne mają tam gorsze warunki do namnażania się.
Do tego kwestia wygody
@prawilnik Mówią przed intubacją. Niestety w covid jest taki przebieg, ze intubuje się w pelni swiadomych tego pacjentów ze względu na pogarszające się parametry.

Za to nie chce mi się jako lekarzowi wierzyc ze "blagają" o szczepionkę. Raczej słyszy się, że to straszna choroba.
@sin89 Dlatego bo maska nie chroni w stu procentach przed zachorowaniem i przenoszeniem wirusa (np. na niezaszczepionych z różnych względów, chorujących czlonków rodziny) - ma rolę zlagodzenia przebiegu, ochrony przed zgonem z powodu choroby, a z czasem w miarę wyszczepienia populacji ograniczania zakazności i rezerwuaru wirusa.

Tak działa każde szczepienie.
@lukasgl Pracowałam jako lekarz kierujący O. COVID w szpitalu klinicznym w Niemczech.

Tak - intubuje się pacjentów ktorzy do konca są świadomi. Jest to ewenement, cos czego prawie nie było w innych przebirgach niewydolności oddechowej.
Tłumaczy się to neurotoksycznością wirusa. Tak samo jak przy takim zajęciu płuc i takiej saturacji powinni oni byc w kompletnej panice z dusznosci - a nie są. A hipoksemia robi swoje w organizmie.

Jeśli założymy, ze ten
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GrammarNazi: przecież #!$%@? się płaci cały czas na ubezpieczenie, nawet jeśli się z tego przez kilka lat nie korzysta, to niby JAKIM prawem ktokolwiek ma mi odmówić leczenia?! Wam covidowcom to rozum odbiera po tych szczepieniach.
@sin89 Żadna szczepionka nie chroni przed zachorowaniem - nie taki jest cel szczepień. Mysle ze jest to slabo omowione podczas edukacji szkolnej.

Ma chronic przed ciezkim przebiegiem, ograniczać zakaznosc a przez to zawężac rezerwuar. W przypadku covid nie będzie realna eliminacja wirusa poprzez szczepienia (jak udało się to np. Z polio) z uwagi na rezerwuar zwierzęcy.