Wpis z mikrobloga

@pm_1982: Właśnie zastanawia mnie to bo czasami wejdziesz na YT gdzie ktoś podłącza losową matrycę nawet nie pasującą pod względem cali (np. 17 calowy laptop odpalający awaryjnie na 14 calowej matrycy) i zastanawia mnie od czego to zależy.
@XkemotX: Teoretycznie jeśli laptop fabrycznie ma matrycę np FHD ze złączem eDP to powinna zadziałać każda o podobnych parametrach. Są firmy które zakładają swoim produktom tzw białą listę i wszystko spoza niej zwyczajnie nie zadziała, na pewno część ThinkPadów tak ma / miała. A na 100% Apple ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3gion: Dzięki. Kupiłem dolną (sprawną) część laptopa co ma i3 3110m i HD7670 za 10zł, mam swój RAM i jakiś dysk do testowania, chodzi o to że jak nie zadziała pod HDMI to zastanawiało mnie jak dobrać matrycę, bo wziąłbym najtańszą używkę która jest obita czy porysowana tylko żeby ustawić w BIOSie aby odpalał z oddzielnego ekranu i wtedy się bawić xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@L3gion: Wiem wiem. Gorzej że nie można odwiedzić BIOSu bo obraz załącza się dopiero od bootowania systemu jeśli chodzi o HDMI.

Czekam na przesyłkę bo jeszcze idzie, jak jesteś ciekawy to dam znać co przyszło i czy działa (i czy w ogóle dostanę laptopa czy ktoś robi sobie jaja za 10zł xD)
@XkemotX: Mi się udało tacie kupić za tysiak Dell Latitude z 7 gen i5 a sobie MacBooka Pro z 2019 za 4 x mniej niż inne używki. Takie polowanie daje większą satysfakcję IMO niż po prostu kupienie w media expert ( ͡ ͜ʖ ͡)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3gion: Pewnie że tak, a ja jestem maniakiem ogarniania zaniedbanych/mocno eksploatowanych sprzętów. Lubię przywracać sprzęt do jak najlepszego stanu wizualno-technicznego ʕʔ

Ja oscyluję w okazjach na bardzo malutkim budżecie bo szukam laptopów które po prostu uciągną internet i popularne gry o nie-najwyższych wymaganiach (LoL, CS). Z tych 5 okazji które wspomniałem:
1. Toshiba C55 z i3 3. gen i GT740m, 8gb RAMu i SSD 120gb ale z