Wpis z mikrobloga

Warto kupować drona za około 1.5k złotych?

Te tanie drony mają kamery z jakąś w miarę dobrą jakością wideo? nagrywając z góry duże przestrzenie trzeba mieć chyba jakaś specjalistyczną kamerę?

Chciałem sobie kupić coś co lata ponad 20 minut i zamiast chlać w weekendy to jeździć i nagrywać a potem publikować nagrania na YouTube, no ale to musiałoby być w jakieś sensownej jakości :/

Jak długo ładuje się taki dron? w 3/4 ofert na allegro nie ma informacji o ładowaniu...no i mają jakieś po dwie kamery w 4k i 8k, no ale w tej cenie to jakoś badziew raczej? tym bardziej że mi coś takiego nie potrzebne.

coś takiego będzie okej?

https://allegro.pl/oferta/dron-f8-kamera-4k-hd-gps-wifi-30-min-zawis-2000m-10859388240?fromVariant=10858998602

#drony #dron #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 17
@Lesrley ja mam fimi x8se 2020 i czy warto? Fajnie się lata na początek, wszystko ładnie pięknie, dopóki nie usiądzie się przed kompem z surówką, latałem pierwszy raz przy 8 stopniach i 1/4 obrazu nieostra... Trzeba było odkleić osłonę obiektywu, wyostrzyć i dopiero był ok, czasami sypie błędami w stylu zgubienia sygnału GPS, trochę adrenaliny jest, drobne niedopracowania, choć denerwujące, dji nie latałem, ale chyba nie przepuszczają takich bubli i pewnie support
@Lesrley: Popieram przedmówców, nawet nie patrz na takie drony jak na allegro, to wyrzucone pieniądze. To co jest w opisach to najczęściej bzdury. Jak chcesz tanio to kup DJI Mini, jak masz trochę więcej to mini2. Możesz nawet używane, bo to bardzo dobre drony i ludzie o nie dbają. Zadbana używka wcale nie odbiega od nowego. W tych cenach tylko mini/mini2 mają kamery, z których można faktycznie coś zmontować w niezłej
@Zeequen: @atomic77: @kj5: @sirgorn: Więc w grę wchodzi tylko ta najsłabsza wersja DJI Mini, ale widzę że ona nie posiada wbudowanego ekranu do podglądu na żywo?

Mam słabego smartfona, to nie będzie problem? bo ogólnie to jakieś śmieszne apki potrafią mi się zaciąć na smartfonie no ale nie korzystam praktycznie wcale z tego typu rzeczy więc nigdy nie miałem potrzeby kupna czegoś mocniejszego :/

No i ile miejsca
@Lesrley: zależy jaką kartę pamięci wrzucisz
Jeśli mini 1 ma 40Mbit bitrate, to znaczy, że 1 sekunda filmu waży 5MB - łatwo sobie obliczyć ile na 32gb+ się zmieści


@Lesrley: dji care i po sprawie ¯\_(ツ)_/¯ co prawda za "naprawę" nadal trzeba zapłacić niewielką część za drona. Poza tym to raczej nie jest ich normalne zachowanie?
@Lesrley: takie coś może się stać w każdym dronie. W Mini masz na to minimalną szansę. Tu pewnie była kwestia nagłej zmiany ciśnienia, albo jakaś wada.
Nie ma co w ogóle porównywać Mini do jakiegoś badziewia z allegro. To wyrzucone pieniądze. Wiadomo Mini też nie dorówna np. Air2 bo słabsza kamera, jest mały i podatny na wiatr, nie ma czujników, ale to przepaść w porównaniu do tanich dronów. Naprawdę. Latam już
@atomic77: Zdecydowanie muszę najpierw kupić jakiegoś sensownego smartfona a za miesiąc drona, na moim Xiaomi Redmi 7A to raczej nawet nie ma co próbować, ma chyba 2 gb ramu tylko :)

Jednakże mam nadzieję że realme 7 z 6 gb ramu wystarczy, ponieważ kupować cokolwiek droższego do drona to troszkę słabo. Orientujesz się może jak wygląda sytuacja z montażem wideo? czytałem że są do tego dedykowane aplikacje no ale podczas renderowania
@Lesrley: teraz mam samsunga s9 (4GB) i działa świetnie (apka Fly + DJI Air 2s). Najważniejsze jest to, że procesor w telefonie musi być 64-bitowy, a starsze telefony tego nie mają. Aplikację DJI Fly możesz pobrać ze strony DJI (nie ma jej w sklepie) i sprawdzić czy ruszy nawet bez posiadania drona :)
co do montażu to nie ma aż takiego znaczenia, raczej kwestia tego ile czasu chcesz poświecić na naukę.