Wpis z mikrobloga

Macie już jakieś wieści z uczelni? UJ, a przynajmniej jego drugi największy wydział, ogłosił już naukę w pełni zdalną. Kilka zajęć w formie hybrydowej (student będzie mógł wybrać - czy chce zdalnie, czy stacjonarnie).

Czyli chyba powoli realizuje się scenariusz, że powrót na uczelnie to najwcześniej marzec 2022, a do takiego formatu jak przed pandemią - nigdy.

#nieruchomosci #studia #najem #koronawirus #polska
  • 26
@wiem_wszystko: akurat wydziały na tym zyskują. Utrzymanie budynku (prąd, ogrzewanie, sprzątanie) to ogromne kwoty. Do tego już pojawiają się oferty studiów, które będą tylko zdalnie. Dotychczas takie coś możliwe było - jak kojarzę - w ramach oferty zzagranicy, bodaj np. Open University.

Także i w tym segmencie, obok pracy zdalnej, szykuje się rewolucja, choć na mniejszą skale.
@wojteksrz: A co do zapowiedzi uczelni to też nie spodziewałbym się konkretów do ostatniej chwili. Tym bardziej szacun dla WPiA. Sam AGH ma 8k+ miejsc w akademikach do pożenienia, będą zwlekać do końca żeby ludzie się zakwaterowali i cedzili już tą miejscówkę wizją 2 zajęć stacjonarnie, rozłożonych klasycznie na 2 dni. Na innych uczelniach też są akademiki, plus niejedna osoba z grona uczelnianego ma mieszkania na wynajem, więc trzeba podpisać studenciaka
@wiem_wszystko: wiem że większość uczelni ma ogromne budynki, ale na przykład moja - ma bardzo mały, przez co musi wynajmować dodatkowe sale w budynku obok xD domyślam się też że są inne uczelnie w takiej sytuacji - łatwo się domyśleć o co będą postulować w trosce o zdrowie studentów ( ͡° ͜ʖ ͡°) no niestety info będzie na ostatnią chwilę ale o stacjonarnych w najbliższym semestrze raczej