Wpis z mikrobloga

#wesolezyciewsekcie
Świadkowie Jehowy i ich ofiary

Świadkowie Jehowy w swojej działalności zostawiają za sobą masę ofiar. Są to chociażby osoby, które umarły przez zakaz transfuzji krwi, ale też byli Świadkowie Jehowy, którzy stracili bliskich przez zasadę zrywania kontaktu z byłymi członkami zboru. Dlatego też powstał Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy. I wypada on dzisiaj.

26 lipca ludzie z całego świata upamiętniają bliskich, których stracili przez zasady organizacji ŚJ. Wiele z nich idzie pod najbliższą Salę Królestwa zostawić tam znicze, kartki, czy maskotki, ale powstają też różne akcje uświadamiające o zagrożeniu. Cały czas zbyt mało ludzi dowiaduje się, że ŚJ to nie tylko ci mili i uprzejmi ludzie, ale też sekta z chorymi zasadami niszczącymi życia.

------

Na tagu #wesolezyciewsekcie piszę wspomnienia z czasów, kiedy byłam wierzącym Świadkiem Jehowy i inne teksty w temacie. Prócz samego tagu możecie mnie też obserwować na FB.
#swiadkowiejehowy #sekta #religia
Pobierz 13czarnychkotow - #wesolezyciewsekcie
Świadkowie Jehowy i ich ofiary

Świadkowie Jeho...
źródło: comment_1627326535CI8gDe3NDrwzqGJUOFeZQU.jpg
  • 34
@13czarnychkotow: masakra jakaś. Mam w nieco dalszej rodzinie Jehowców ale nie są na szczęście zbyt ortodoksyjni.
Niestety, strasznym problemem jest fakt że przez Jehowych oszołomów bardzo cierpi wizerunek Kościoła Katolickiego, który jest pokazywany przez bandę posłusznych debili jako sekta na miarę ŚJ, gdy tymczasem jest wartosciową i dobrowoną wspólnotą wyznianiową nie mającą z sekciarstwem nic wspólnego.
@Doctor_Pleasure w Polsce na przestrzeni lat faktycznie ucieka im wyznawców, ale to, że do Ciebie nie pukają może mieć inne powody. Na przykład na czas pandemii zawiesili działalność "od domu do domu" i przenieśli się po części na internet. Jeśli przestali chodzić jeszcze przed pandemią to mogli już opracować teren, na którym mieszkasz i przejść na następny, a Twojej okolicy nikt kolejny nie wziął pod swoją pieczę.


@13czarnychkotow: To ja zawsze
Wiele z nich idzie pod najbliższą Salę Królestwa zostawić tam znicze, kartki, czy maskotki, ale powstają też różne akcje uświadamiające o zagrożeniu.


@13czarnychkotow: a co na to ŚJ, bo nie sądzę, że te znicze tam długo wytrzymują? Tym bardziej jak "starsi" wiedzą pewnie że w ten dzień coś się będzie działo. A nawet obawiałbym się że Ci bardziej fanatyczni ŚJ mogliby zrobić krzywdę ludziom którzy takie coś robią. Brałaś, albo znasz
To ja zawsze myślałem że śmigają jakiś czas po mieszkaniach i jak widzą że nie da rady gościa zbałamucić to odpuszczają mieszkanie, ale do innych stukają dalej.


@PeSS: to też, dobrze, że o tym piszesz.

To też zależy od taktyki danego ŚJ i jego samozaparcia - kiedyś byłam z jednym bratem u ateistów i wiedział, że ciężko ich przekonać. Zwłaszcza, że byli geologami, a ŚJ nie uznają ewolucji :D no ale
Pobierz 13czarnychkotow - > To ja zawsze myślałem że śmigają jakiś czas po mieszkaniach i jak...
źródło: comment_1627371458i2Wabop8h1zkXDmHGzTPDQ.jpg
Z ciekawostek mogę napisać,że jako aktywny świadek, dyskutowałem z użytkownikiem @ohmyjw i gdy na moje zapytanie o przepowiadania końców świata,podrzucił mi chyba 4 strażnice,którymi udowodnił mi że świadkowie jasno i wyraźnie stawiali daty, był to jeden z paru najważniejszych argumentów które sprawiły że zacząłem zgłębiać historię i doktryny śj. Dzięki bracie ( ͡° ͜ʖ ͡°)