Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Dobry zwyczaj, nie pożyczaj, takie niby przysłowie jest. O ile staram się nie podchodzić do tego na zasadzie nigdy nie pożyczaj czegokolwiek, bo to bez sensu tak za każdym cholernym razem jeśli chodzi o pieniądze czy sprzęt zawsze kończy się tak samo ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czy to ja jestem jakiś dziwny, że o pożyczony przedmiot dbam jakby był mój, a przed oddaniem myję/czyszczę/przecieram szmatką? Mówię tu o wszelkiego rodzaju urządzeniach - od budowlanych po użytkowane w domu (myjka, odkurzacz piorący itp.)

Rok temu pożyczyłem koledze z pracy strug. Bosch, ma trochę lat ale na bieżąco serwisowany we własnym zakresie (czyszczenie i ewentualne delikatne smarowanie) Kolega budował sobie taras no i pier.. bawił się z tym tarasem rok. Na delikatne sugestie że mogłby już oddać pożyczony sprzęt zawsze zbywał mnie tekstem że jeszcze chwila, jeszcze parę "desek". No dobra, nie spieszy się..

W końcu nadszedł ten dzień, oddał co moje a wraz ze sprzętem nowe noże (no skoro używał do sporej ilości "desek", bo były też pokaźne legary to fajnie jakby wymienił zużyte, bo tak należy moim zdaniem. Koszt śmieszny) No i dzisiaj siadam, żeby wymienić noże bo na jutro potrzebuję. I co? Wyszło jak zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pic related, kolega widocznie próbował sam wymienić ale coś nie poszło zgodnie z planem i stary nóż siedzi w wałku, obustronnie zlamany. Do tego brzeg nasady noża (metalowa część) jest urwana - no probował podważyć śrubokrętem typu płaskiego. Super.

Do tego strugał głu..znaczy deski chyba delikatnie wilgotne, przez co wylot wiór cały zaje..zaklejony papką proszku. O innych szparach wylotowych nie wspomnę...

No i pożycz takiemu sprawny sprzęt, o który dbasz po to, żeby służył jak najdłużej to dostaniesz szmelc ze szrotu (,)

Jakiś mirek wie w jaki sposób mogę w tym momencie wydłubać nóż bez rozkręcania całości? (ale bez tego się nie obejdzie chyba bo syf..)

#zalesie #bosch #stolarstwo
Pobierz kurlapejter - Dobry zwyczaj, nie pożyczaj, takie niby przysłowie jest. O ile staram s...
źródło: comment_1627469183nNF8reQzlbsBQhgj9isMnt.jpg
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: @Jason_Stafford: no niby mam nauczkę, ale wiadomo że nie chodzi o to żeby samemu pożyczać od kogoś (jeśli mam od kogo a potrzebuje na chwilę to dlaczego nie? Wolę tak niż płacić za wynajem no logiczne), a swojego nie dawać. Facet kiepsko się zachował i tyle. Czekam co odpisze na wiadomość o nieudolnej wymianie noża ( ͡º ͜ʖ͡º)
@kurlapejter ja też już nie pożyczam. Jak już to niech ktoś wpadnie do mnie i pod moim nadzorem coś dłubnie. Sam wyznaję zasadę ze oddaję sprzęt w lepszym stanie niż pożyczałem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Recydywa: dlatego więcej nie dostanie, chłop ogólnie widzę że nie dba o swój sprzęt.

Kilka lat temu pożyczyłem od niego odkurzacz karchera, 2 miechy miałem bo remont, oddałem umyty i z nowym filtrem. Niedawno znów na jeden dzień pożyczałem w stanie opłakanym..do oddania filtr mu tylko wydmuchałem :| bo nie ma sensu za kogoś dbać..