Wpis z mikrobloga

-bądź polskim emigrantem w Kanadzie
-naoglądaj się koriwnów i innych YouTube’owych ekonomistów
-twoi idole mówią, że Kambodża to raj na Ziemii, bo nie ma podatków, ani sanepidu
-poznaj wielkiego polskiego biznesmena w Kambodży i dogadaj z nim otworzenie interesu
-zostaw rodzine i stabilne życie na poziomie w Kanadzie i wyjedź do, #!$%@?, Kambodży XD
-otwórz pizzerie ze wcześniej poznanym polskim przedsiębiorcą
-nowy wspólnik mówi ci, że teraz muszą być straty i dopiero za pół roku można oceniać, wprawdzie jego wcześniejsza knajpa padła, ale i tak mu ufasz
-zatrudnij kelnerkę za dużo wyższą pensje niż rynkowa, bo wspólnik musi się przed nią dobrze pokazać
-twój wspólnik miał odpowiadać za marketing, ale nie potrafi założyć fanpage na fb, ani konta w apkach z jedzeniem na dowóz
-właściwie to jedyne czym zajmuje się twój wspólnik to bajerowanie waszej jedynej(i przepłaconej) kelnerki i zabieranie jej na wycieczki
-w knajpie siedzisz sam, mogłoby się wydawać, że będzie problem, w końcu zajmować się zarówno klientami i gotować...
-na szczęście nie masz żadnych klientów i możesz całymi dniami przesiadywać przed knajpą pijąc piwka
-aaaah to jest życie... dopóki nie zbankrutujesz, co stanie się niebawem
-do tego twoje codzienne życie było transmitowane w internecie i żona będzie chciała rozwodu, jak zobaczy co #!$%@?łeś
-brak profitu
-jesteś Krzychem

#raportzpanstwasrodka
  • 23
@MagicznyToudi: Nie chce być upierdliwy, ale:
1. Nigdy nie słyszałem rozmów Krzysztofa, który sugerowałby że Korwin jest jego idolem lub że podjął decyzję o wyjeździe z powodu Youtube'owego idola ekonomisty..
2. Pokaz mi link do wypowiedzi Korwina na temat Kambodży jako raju na ziemi. Dodatkowo Stek sam mówił o 10% podatku, a patostreamerzy wspominali, że ubezpieczenie zdrowotne sam możesz sobie wykupić. Były też rozmowy, że przy pewnym poziomie obrotów to do
@ptakdodo: Ciężko powiedzieć bo z piwnicy nie wychodzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Lubię oglądać pato streamerow gdyż trochę Azji zwiedziłem i każda „przebitka” na okolice znanego Kambodżańskiego „TELLY SAVALASA” oko moje cieszy. Zdaje sobie również sprawę jak to z blogami i vlogami bywa ze często rzeczywistość wykreowana przez producenta tych gniotów jest inna od codzienności która tam mają. Ale ciśnienie jakie tu często widzę wśród Mirków
My tu krytykujemy postawy patostreamerów a nie każdego kto w tamte rejony w


@Nightcall81: o, przepraszam. Ja (i częsc innych wykopków) krytykuje każdego, bo trzeba być #!$%@? żeby z własnej woli wyjechać do kraju o tak niskim standardzie życia, albo mieć coś na sumieniu…
@MagicznyToudi: Możesz się śmiać ale w niektórych przypadkach Kambodża daje więcej możliwości od rozwiniętej Kanady. Ale żeby to wiedzieć, to trzeba najpierw być w jednym i drugim kraju, żeby na własne oczy przekonać się o kontraście i różnicach.
Krzysztof jest jeszcze młody i to jego najlepszy czas na zaryzykowanie i na sprobowanie z własnym biznesem. Nie poleciał tam pracować u kogoś na etacie tylko bawi się w biznes, który może mu
@Bitszkopt: Racja tylko że przez świrusa otwieranie obecnie biznesów to jest głupota, nawet w takiej Kambodży.
Z wczorajszych PnomPhenn njus u Gapcia gadał że Kambodża będzie zamknięta na turystów prawdopodobnie do grudnia.
Tak wiem sytuacja się zmienia z dnia na dzień, ale jednak widząc co się dzieje na świecie jakoś nie zapowiada się na szybki powrót do normalności.
Z drugiej strony oni celują w lokalnych bogatszych i zagranicznym co mieszkają w
@Nightcall81:
1. Jak mówił dlaczego wybrał Kambodżę, to zwyczajnie brzmiał tak, jakby YouTube przedawkował, a to jest pasta, więc są różne dopowiedzenia, żeby było śmieszniejsze.
2. Czemu mam ci linkować wypowiedzi korwina? Nigdzie nie napisałem, że to akurat on nazywa Kambodżę rajem. Korwin wielokrotnie argumentował swoją niechęć do sanepidu tym, że w ubogich krajach azjatyckich takich urzędów nie ma i dlatego tu o nim wspomniałem. Co do podatku, to na lajcie
@MagicznyToudi: Ja bym na to spojrzał z innej strony. Fakt, czasy nie są najlepsze, może oczekiwał że sytuacja zaraz się poprawi albo w kambo nie będzie takich obostrzeń.
Ale co do wybrania wspólnika, to patrz: wziął do pomocy człowieka, który już tam chwilę siedział i wiedział co i z czym to się je. Adam zapoznał go ze stekiem i dzięki temu ma dostęp do kiełbas i innych wyrobów, które może wrzucić
@MagicznyToudi: To ja dodam jakąś inną możliwość, której nikt nie poruszył.
Krzysztof wyjechał z tej bogatej, bezpiecznej Kanady może nie bez powodu. W te strony świata często ludzie z jakiegoś powodu uciekają. Może prawdziwych powodów nie poznamy.
Jeśli ktoś nie ma problemów, ma zapewnione bezpieczeństwo, ułożone życie, to raczej na takie pomysły żeby bez pieniędzy jechać do kraju trzeciego świata zostawiając rodzinę nie często wpada. Raczej ktoś pojedzie z biednego kraju
@adik75: Słuszne spostrzeżenie, dla mnie wszyscy ci Polacy co byli na gniotach no może z kilkoma wyjątkami są niewiarygodni albo mają wymyślone historyjki dla naiwnych, a pewnie często jest to ucieczka przed czymś i tyle, nawet z Adamem do końca nie wiadomo czy Kambo to jego własny wybór czy konieczność.
Fakt, czasy nie są najlepsze, może oczekiwał że sytuacja zaraz się poprawi albo w kambo nie będzie takich obostrzeń.


@Bitszkopt: ale to jest całe pasmo nietrafionych pomysłów związanych z tym biznesem.
Jak sami mówią, robią jedzenie pod zachodnich turystów. Tylko raz że jest lockdown, a dwa że większość turystów jednak woli próbować lokalnego jedzenia.*
Menu mają rozepchane, a i tak mówią, że mogą ugotować wszystko co klient będzie chciał.
Przez duża