Wpis z mikrobloga

#oszukujo #olx

Tl:dr
Wpłaciłem kasę oszustowi na olx (ʘʘ)

Aktualizacja statusu:
Zgłoszenie poszło do olx, widzę że zdjęli ogłoszenia i zablokowali kontakt z tym sprzedającym
Jutro będzie zgłoszenie na policję choć nawet się nie łudzę, że odzyskam kasę aczkolwiek po rozmowie telefonicznej dostałem zapewnienie, że ustalą właściciela konta bankowego i szanse są.

Właśnie w banku złożyłem też dyspozycję cofnięcia przelewu, koszt 25 zł.
Co prawda może to potrwać do miesiąca czasu ale oprócz dyspozycji zwrotu jest też wysłana reklamacja z mojego banku do banku odbiorcy.
Konsultantka mega profesjonalna i pomocna, poinstruowała mnie przez cały proces.

Dam znać jak się losy potoczą :)
  • 18
@Odwrocuawiacz: Nie ma czegoś takiego jak cofnięcie przelewu. N a podstawie ustawy prawo bankowe twój bank przekazuje info do banku adresata przelewu i wzywa go do zwortu, adresat przelewu ma na to 30 dni. Potem tym czasie bank jest zwolniony z tajemnicy bankowej i musi ci przekazać pełne dane typa, jeżeli nie zwróci hajsu, a nie zwróci na 99,9%, bo konto jest pewnie na słupa. Zrobili z ciebie frajera, mam na
@szulisto: akurat mam rozmowy na czacie i maile na wszystko.

@agdybytak: nie, był to normalny zakup i wysłanie przelewu dopiero na drugi dzień miałem chwilę to zacząłem sprawdzać sprzedawcę no i lipa :)

Od razu napiszę kilka rzeczy

1) Pogódź się że nie odzyskasz pieniędzy
- jestem z tym pogodzony, powiem nawet więcej już prawie odrobiłem stratę.

2) zakupu dokonywałem w biegu, sam uśpiłem swoją czujność bo robię miesięcznie dziesiątki
@Odwrocuawiacz:

zamierzam z pełną świadomością ściągnąć z niego te pieniądze


już widzę jak ściągasz 1800zł z zapewne jakiegoś mańka spod sklepu który nawet nie wie że ma konto bankowe a więcej niż 20zł naraz to widział ostatni raz 40 lat temu
@izkYT: dzięki za słowa wsparcia.
Dla własnego doświadczenia chcę to zgłosić bo nigdy nie miałem takiej okazji.
Fajnie olx zadziałał bo konto i ogłoszenia spadły z rowerka i dostałem info, że zabezpieczyli wszelkie informacje i chętnie podzielą się nimi z policją.
W zasadzie wszystkie zgłoszenia jak dotąd są rozpatrywane od razu bez czekania, a to wydaje mi się duży plus bo poważnie wszyscy podchodzą do sprawy, spodziewałem się odpowiedzi typu:
Jak
@bluemoron: a co w tym dziwnego? Nigdy nie zawierałeś transakcji przez internet?
Ostatnio w marcu wysłałem przelew na ponad 9k obcej osobie która organizowała wakacje czy 75k typowi w stanach na auto z importu.
Kilkadziesiąt transakcji miesięcznie robię w ten sposób i nigdy nie zdarzyło się by były jakiekolwiek problemy.
Iq i kwota nie ma tu nic do rzeczy.