Wpis z mikrobloga

Jeszcze chwilę temu Konfederacja miała nadzieję na dwucyfrowy wynik. Teraz w sondażach balansuje na progu wyborczym.

Ale że wam Tusk będzie masowo odbierał wyborców to się jednak nie spodziewałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale cóż - on gada o rozliczeniu PiSu i podatkach, a Konfederacja o 5g i plandemii. Kto z wami był "bo niskie podatki" to teraz ucieka, bo kiedy szurstwo całkowicie przestało się ukrywać.

#sondaz #polityka #bekazprawakow #neuropa #4konserwy #takaprawda
czeskiNetoperek - Jeszcze chwilę temu Konfederacja miała nadzieję na dwucyfrowy wynik...

źródło: comment_1628066819IqDD2dRl8OKhpBO6RAJM5j.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
Lewica i Konfa maja troche jeszvze za duzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@niezdiagnozowany: Konfie spadnie, Lewicy to zależy - prognozuję rozłam razemków z resztą. Razemki sobie pójdą osobno, reszta się podczepi pod Tuska.

Ogólnie plan Tuska jest prosty i kilkuetapowy:

a) konsolidacja elektoratu racjonalnych liberałów wokół KO,
b) narzucenie narracji, żę trwa walka o ustrój polityczny - demokracja, stosunki z UE, prawa obywatelskie, ustrój sądów itd. więc
  • Odpowiedz
Już kiedyś Tusk mówił o rozliczeniu poprzednich rządów oraz niskich podatkach, ale gdy doszedł do władzy nikogo nie rozliczył a zamiast 3x15 dostaliśmy kilkanaście nowych podatków i składek.

Jak widać Polacy mają pamięć złotej rybki...
  • Odpowiedz
  • 2
@czeskiNetoperek Ja się zastanawiam kto pompuje balonik tego Hamowni, przecież to wydmuszka bez struktur jak swego czasu Petru.


@MarianoaItaliano Zapewne środowisko około pisowskie. Tzn. sam Holownia może nie być tego świadom bo super bystry to on nie jest. Może robić za figuranta.
  • Odpowiedz
  • 3
@Filipterka25 Moim zdaniem z lewica nie będzie targów. Już skrzydło lewicowe w postaci Twojego Ruchu czy jak się to od Nowackiej nazywa.
Obecna lewica się skundkila i Tusk będzie grać na przejęcie ich elektoratu a nie na układy z nimi.
Holownia raczej nie ustąpi. Nie wiadomo co zrobi PSL.
  • Odpowiedz
@czeskiNetoperek: od 16 lat w polsce na zmiane rzadza 2 partie, chyba juz czas sie pogodzic z tym ze mamy system dwupartyjny jak w wielkiej brytanii. Szkoda ze kazda z tych partii jest socjalistyczna.
  • Odpowiedz
Szkoda ze kazda z tych partii jest socjalistyczna.


@glaaki: PO jest bardziej wolnościowa od Konfederacji. Dla tych drugich np. zakaz handlu w niedziele to jest wolnościowe rozwiązanie xDDDDDDDDDDDDDD Dziękuję za takich wolnościowców.
  • Odpowiedz
@czeskiNetoperek: Wśród wyborców tych faszystów była dosyć spora mniejszość która poparła czaskoskiego, to pewnie ta normalniejsza część wyborców odleciała od tych szurów.

Konfabulacja będzie mieć około 3%, jeśli pomogą pisowi przejąć tvn. Wpadną pod próg i wejdą do koalicji z pisem w 2023r
  • Odpowiedz
Petru


@MarianoaItaliano: Ale tego typa to ty szanuj, jedna niewielu wolnościowych partii (Korwina starego też mogę do nich zaliczyć), tylko robactwo nie jest gotowe na takie zmiany. Albo lewactwo za socjalem albo zakute łby w tym kraju się liczą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@su1ik: Mi też Petru szkoda bo to była jedyna liberalno-lewicowa alternatywa tylko niestety dali się pożreć Platformie...

A Korwina to też mi szkoda, zwłaszcza że jak większość niebieskich w tym wieku popierałem KNP mocno :D Potem ci przechodzi jak zaczniesz pracować.
  • Odpowiedz