Wpis z mikrobloga

@dilven:

Rozmówca PAP Biznes poinformował, że istotną zmianą dla Asbisu jest nowa polityki Apple na rynku ukraińskim, która weszła w życie od lipca. Amerykański koncern rozpoczął bezpośredni import produktów na rynek ukraiński - wcześniej produkty dostarczano do centrum dystrybucyjnego Asbisu w Czechach i to dystrybutor zajmował się dostawami na Ukrainę.

"Apple to nasz największy dostawca, a Ukraina to nasz drugi największy rynek, dlatego jest to istotne" - powiedział.

Przydałyby się nowe
  • Odpowiedz
@widmo82: też mnie temat zainteresował - co prawda Tziamalis powiedział ze to nie wpłynie jakoś mocno na wyniki ale dobrze wiedzieć, że współpraca tych dwóch firm idzie dobrze
  • Odpowiedz
@widmo82: yyyy

Tziamalis uważa jednocześnie, że zmiana nie powinna wpłynąć na przychody i marże Asbisu. Grupa zaoszczędzi natomiast na zabezpieczeniach walutowych.
  • Odpowiedz
@dilven: @unified_observer: Mam nadzieje ze Apple samo zajmie się transferem na Ukrainę wprost do sklepów/magazynów ASBISu. Nie będą ich pomijać tworząc swoich sklepów. Odejdą wiec Asbisowi problemy logistyczne i wspominane różnice walutowe. Jednak mimo wszystko daje do myślenia użycie słowa "istotne". Oby nie kryła się pod tym jakaś niespodzianka przy wspolpracy z Apple
  • Odpowiedz
@widmo82 też pomyslałem o tym ze mogliby ich pomijać biorąc pod uwage informacje o otworzeniu biur na Ukrainie przez Apple.

Pozwole sobie wkleić odpowiedz uzytkownika insider2 z bankiera(tak wiem...) w której cytuje informacje która uzyskał od działu relacji inwestorskich Asbis

Odnośnie otwarcia przedstawicielstwa Apple na Ukrainie to zupełnie nie jesteśmy tym zaniepokojeni. Wręcz przeciwnie.sytuacja ta sprawia, że towary Apple będą bezpośrednio dystrybuowane do nas na Ukrainie. Do tej pory towary Apple trafiały
  • Odpowiedz