Wpis z mikrobloga

Zależy do czego używasz auta. Czy robisz często duże dystanse czy raczej w niedzielę do kościoła i po zakupy.
Wiadomo, że na dłuższe dystanse i z pełną obsadą, to za wyprzedzanie nie ma co się zabierać i na dłuższą metę tylko się człowiek #!$%@?.
@SpiderFYM: mam ten silnik w golfie 5( ͡° ͜ʖ ͡°) więc tak z plusów tanie części prosty silnik konstrukcyjnie z lat 90 idealny do gazu. Teraz z minusów skrzynią przy nim to nieporozumienie przy 100km/h masz 3000 obrotów przy 140km/h 4200. Niektóre modele lubią wypić olej. Jak planujesz trasy to paseratti tylko w klekocie( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aksal89: n8e ma czego kupić (°°

Bardzo dobrym jeśli osiągi nie są priorytetem i nie boisz się korozji.


@asffaf: nie szaleje na drodze

odgryzienie sobie kciuka jest lepszym pomysłem( ͡° ͜ʖ ͡°)


@THE_FIV: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

będzie się toczyć, na trasie hałas, dużo przy tym spali i jest szansa, że
n8e ma czego kupić (°°


@SpiderFYM: jeździłem trochę takim (co prawda 1,9TDI) i jak dla mnie to było absolutnie straszne auto ( ͡° ͜ʖ ͡°) (jedynie fotele mi się podobały, bo z dobrym trzymaniem bocznym i wygodne)

Może Vectra C, albo nawet Mondeo Mk3?
@SpiderFYM: 1.6 MPI po 2000 roku ma ten problem że krótka skrzynia która do niego pasowała powoduje że trzyma się go na obrotach (przy 58 kmph w moim toledo jest 2000 rpm xD) a jego aluminiowy blok ma szybko zużywające się tuleje cylindra (utrata honowania) i przede wszystkim pierścionki bo są cieńsze, na tłoku też jest sporo mniej "mięsa".

Ale ludzie tym jeżdżą i nie narzekają w większości.
@SpiderFYM wydaje mi sie, ze w podobnych pieniądzach daloby rade kupić Citroena C5, z lepszym pewnie wyposazeniem i podobnym silnikiem albo ciut mocniejszym. Szedlbym w to zamiast passata. Chyba ze podoba Ci sie wizualnie, to wtedy bierz tego paska