Wpis z mikrobloga

#ekstraklasa #puchary #polska #pilkanozna
Może to będzie niepopularna opinia z mojej strony ale popatrzcie jak to się nieźle układa ostatnio. Od razu napiszę, że wiem że jeszcze nic nie zostało wygrane i koniec końców może się okazać że tylko Legia będzie w fazie grupowej ale... no właśnie ale mamy na dzień dzisiejszy na 15 spotkań rozegranych w pucharach tego lata (5 Legii, 5 Śląska, 3 Rakowa, 2 Pogoni) JEDNĄ porażkę. Jeden przegrany mecz!!! Wiem że rywale ogólnie ze średniej półki ale choć to wcześnie, to zaryzykuje stwierdzenie że odważniejsza gra, trochę wymuszona ustawieniem 3 z naszych 4 drużyn (wariacje 3-5-2) daje efekty. W zeszłym roku Lech był skuteczny, ofensywny i zrobił super wynik. I może właśnie na puchary to jest metoda - atakować, mniej patrzeć na tyły, czuć od początku że trener nas wystawia żeby wygrać, a nie się bronić.

Oczywiście powtórzę jeszcze raz, że być może już za tydzień wszyscy będziemy mądrzejsi ale, cholera, nie ma tragedii, na 15 spotkań ani jednego #!$%@?, to nowość.
  • 4
@pies_ogrodnika: Nie jest źle, nawet jak wszyscy odpadną teraz to i tak będzie najlepszy sezon od lat. Trudno sobie przypomnieć sezon, w którym żaden z naszych zespołów nie wtopił z niżej notowanym rywalem typu Słowacja, Litwini itp.
@Hahazard: Żeby nie było też tak uber gorzko w odniesieniu do poprzednich lat, to uważam też że już w zeszłym roku był jakiś przebłysk, w końcu Piast skrewił ale z mocną Kopenhagą, Legia odpadła na Rangersach z tego co pamiętam ale dzisiaj oznaczałoby to awans do Ligi Konferencji, a Lech miał bardzo udany start. Niemniej wydaje mi się że ten rok pokazuje że np. taki Śląsk bardzo chce grać tu gdzie
@pies_ogrodnika: Tak, choć Cracovia z Malmoe imho nie miała szans. :)

Zgadzam się i wg mnie dla Legii najlepiej byłoby zagrać w grupie Ligi Konferencji, bo tam mogą natrzaskać punktów z rywalami ich w zasięgu. Awans do grupy LE czy LM to fajna kasa, ale przy wyższym poziomie w tym roku nie nabiją tam wiele punktów do rankingu. Lech w ub. roku fajnie punktował, ale w grupie na 6 meczów wygrali